Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За матеріалами СБУ судитимуть ще 8 колаборантів, які співпрацюють з ворогом на тимчасово окупованій території Запорізької області

13 травня 2024 - 11:00

Співробітники СБУ зібрали докази вини ще 8 ворожих поплічників, які сприяють окупаційному режиму у захоплених районах Запорізької області.
Зокрема, викрито мешканця Михайлівки, який, працюючи в «Михайлівському ВПУ», дозволив російським військовим використовувати приміщення навчального закладу для розміщення свого штабу. 

Крім цього, на співпраці з ворогом викрито трьох мешканців с. Плодородне, які зайняли посади в так званій «Плодородненской сельской администрации». Двоє з них обійняли посади заступників голови, а одна була призначена головним бухгалтером окупаційного органу. 

Також СБУ задокументувала злочинну діяльність мешканки Пологівського району, яка у січні 2023 року в окупованому с. Лагідне зайняла посаду старости у незаконному органі влади «Кировский сельский совет Токмацкого района Запорожской области».

Підозру від СБУ отримав мешканець Бердянського району, який у травні 2023 року добровільно зайняв посаду начальника відділу «опеки и попечительства» у незаконному органі влади «Черниговская объединенная территориальная община ВГА города Бердянска». 

У вересні 2023 року він обраний депутатом від ПП «Единая россия» у незаконний орган влади «Черниговский окружной Совет депутатов», де зайняв посаду «председателя Черниговского окружного Совета депутатов Запорожской области».

Ще одна ворожа поплічниця – мешканка Михайлівки з серпня 2022 року обіймає посаду заступника голови у незаконному органі влади окупаційної адміністрації  «Военно-гражданская администрация пгт Михайловка Васильевского района Запорожской области».

Інша фігурантка – мешканка с. Роздоли у  серпні 2022 року зайняла посаду «старосты Роздольского сельского совета».

На своїх «посадах» зрадники усіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів. 

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили усім фігурантам про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Матеріали цих справ скеровано до суду. 

Заходи з викриття колаборантів проводили співробітники СБ України в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024