Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Робота є, головне – щоб було бажання працювати, – директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік

13 травня 2024 - 17:35

Майже тисячу внутрішньо переміщених осіб працевлаштував Запорізький обласний центр зайнятості з початку року. Про допомогу громадянам із пошуком роботи та гранти безробітним для відкриття бізнесу розповіла директорка ОЦЗ Ірина Дуднік під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА. 

Зі слів посадовиці, кількість звернень до служби зайнятості зросла на чверть у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язано із змінами у законодавстві – почастішали запити від внутрішньо переміщених осіб. Спеціалістка зауважила – щоб стати на облік, не обов’язково бути безробітним. Послугами рекрутерів можуть скористатися всі охочі. 

Сьогодні найпростіший варіант знайти роботу – звернутися до центру зайнятості. За період із січня по квітень ми працевлаштували майже тисячу ВПО. Робота є, ми надаємо пропозиції, головне – щоб було бажання працювати, – запевнила Ірина Дуднік.

Центри зайнятості активно співпрацюють з навчальними закладами. Це дозволяє шукачам роботи підвищити кваліфікацію або навіть отримати новий фах за рахунок ваучерів. Цей сертифікат дозволяє безоплатно опанувати професію в закладах технічної освіти або отримати другу вищу освіту за іншою спеціальністю. Їх за минулий рік служба зайнятості видала майже 800, більше половини – саме внутрішнім переселенцям.

Ще одним напрямком співпраці є суспільно-корисні роботи. Мешканців області залучають до «Армії відновлення». З початку року в регіоні до програми долучилося майже 2 тисячі працівників – частина з них отримали постійне місце роботи. 

На тимчасових працівників розповсюджуються всі соціальні гарантії, як при звичайному працевлаштуванні, а також виплачується грошова винагорода – 1,5 мінімальні заробітні плати. А це, як зазначає Ірина Дуднік, 12 тисяч гривень. 

Ми зацікавлені у довготривалій співпраці. Є випадки, коли після визначеного терміну осіб працевлаштовували на постійній основі. Роботодавці бачать потенціал та забирають людей на підприємства, – повідомила директорка обласного центру зайнятості.

Створювати додаткові робочі місця дозволяють і гранти на відкриття бізнесу. Особливо це стосується військових. З початку року погоджено 9 ветеранських проєктів, 8 з яких вже отримали фінансування. Не відстають із відкриттям бізнесу і ВПО – 23 людини вже започаткували власну справу. 

Сьогодні велика потреба саме в робітничих професіях із високою кваліфікацією. Спостерігається брак чоловіків, які найбільш затребувані на великих підприємствах. Тому ми організовуємо ярмарки вакансій та тематичні заходи – інформуємо населення та шукаємо підходящі кадри, – підсумувала Ірина Дудник.

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024