Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Наша мета – до кінця року відновити багатоквартирні будинки в Запоріжжі, які значно постраждали від ракетних обстрілів, – Іван Федоров

14 травня 2024 - 19:15

В обласному центрі відновлюють 10 будинків, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Серед них – і багатоповерхівка по вул. Незалежної України, 80/Якова Новицького, 3. Як проходять відновлювальні роботи – проінспектував голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров.

- Тут триває капітальний ремонт. В будинку – 10 під'їздів, 5 поверхів та 150 квартир. Планується відремонтувати 59 пошкоджених квартир, – зазначив Іван Федоров. 

Наразі на об'єкті працює бригада з 40 будівельників. Вони вже облаштували монолітні сходи та площадки, звели цегляну кладку стін, змонтували плити перекриття.

 - Загальна будівельна частина вже виконана майже на 90%. Залишилось встановити перекриття плитами та обладнати дах. В трьох квартирах вже завершено роботи, 10 – на фінішній прямій, в 20 – триває демонтаж, – зазначив представник підрядної організації.

Проєкт передбачає повне відновлення двох зруйнованих під'їздів, ремонт покрівлі, квартир та сходових клітин, заміну інженерних мереж та благоустрій прилеглої території. 

За словами Івана Федорова, проєктний термін капітального ремонту – до серпня 2025 року, але в планах – завершити роботи вже наприкінці 2024 року. 

Загалом у Запоріжжі російські ракети пошкодили 12 багатоквартирних будинків. У 10 з них вже тривають роботи.

- Ми всі об’єднані однією метою – до кінця року завершити всі 10 об’єктів, на яких нині ведеться будівництво, – повідомив Іван Федоров.

Посадовець зазначив, що в обласної влади – амбітна мета: цьогоріч завершити реконструкцію і тих двох будинків, на яких роботи ще не розпочались.

- Плануємо в цьому ж році провести відновлення будинків на пр. Соборному, 44 та вул. Зестафонській, 8. Власники ж квартир по Зестафонській 8, які було повністю зруйновано, отримають сертифікати на придбання нового житла, – підсумував Іван Федоров.

 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 821-го дня війни

Відновлення йде за планом, роботи планують завершити до серпня, – Іван Федоров про реконструкцію зруйнованого будинку

«Закликаємо споживачів до ощадливого і відповідального енергоспоживання»: про енергетичну ситуацію в Запорізькій області

ЮНІСЕФ та «Облводоканал»: нові можливості для співпраці

Як долучитися до кампанії з підтримки виробників «Зроблено в Україні»

Врожай під вогнем: як запорізькі аграрії вирощують хліб біля лінії фронту

Аптечки першої медичної допомоги для запорізьких шкіл

Запорізька молодь об'єдналася на форумі MEET-UP для діалогу про майбутнє

«Траєкторія» – освітньо-грантова програма для ветеранів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 376 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 820-го дня війни