Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За матеріалами СБУ до 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

13 червня 2024 - 11:00

За матеріалами СБУ до 10 років ув’язнення засуджено окупаційного «очільника» Запорізької АЕС Юрія Чернічука. До тимчасової окупації регіону, Чернічук обіймав посаду т.в.о головного інженера - першого заступника генерального директора «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК Енергоатом».

З початком широкомасштабного вторгнення, він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і запропонував агресорам свою допомогу. Після захоплення Запорізької атомної електростанції, Чернічук погодився очолити створену на її базі фейкову «експлуатуючу організацію АЕС», яка фактично підпорядковується «Росатому».

На цій «посаді» він сприяв забезпеченню функціонування «Запорізької АЕС» як об'єкту енергетичної системи держави-агресора з подальшим підключенням електростанції до енергосистеми рф. «Керівник» змушував українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою. Працівникам, які не бажали підписувати контракт,  він погрожував переслідуванням з боку окупантів, фізичною розправою та депортацією. Також співробітники, які не підписали нові контракти, за вказівкою Чернічука, на станцію не допускались.

Крім того, за його наказом було відключене комутаційне обладнання системи мережі передачі даних на території станції, що унеможливило контроль за станом реакторних установок з боку України. За висновками профільних експертів, такі дії можуть призвести до техногенної катастрофи.

Також Чернічук був «гостем» на російських пропагандистських телеканалах, де він заперечував факти російських обстрілів української АЕС.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Заходи із документування злочинної діяльності здійснювали співробітники  Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024