Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Світ єднається заради миру в Україні: рекордний саміт у Швейцарії

17 червня 2024 - 13:00

У Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру, де зібралися представники різних країн та міжнародних організацій – загалом понад 100 держав світу. Це був наймасштабніший міжнародний захід, організований Україною, що свідчить про успіх української дипломатії та особисте лідерство Президента Володимира Зеленського.

Учасники саміту обговорили шляхи досягнення миру в Україні на основі Формули миру, запропонованої Президентом Володимиром Зеленським. Особливу увагу приділили трьом ключовим пунктам Формули: використанню ядерної енергії, продовольчій безпеці, звільненню військовополонених.

За цими трьома пунктами вдалося досягти попереднього порозуміння. Учасники погодилися, що українські атомні електростанції, включаючи Запорізьку АЕС, повинні бути захищені та працювати безпечно під контролем України. Також сформовано спільне бачення щодо глобальної продовольчої безпеки, яке передбачає вільне і безпечне торговельне судноплавство та доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях.

Учасники переконані, що всі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти й усі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають повернутися в Україну.

Саміт підтвердив, що Статут ООН, який захищає територіальну цілісність та суверенітет усіх держав, буде основою для справедливого та стійкого миру в Україні.

Україна розглядає можливість участі росії у другому Саміті миру та передання їй мирного плану за результатами першого саміту. Однак Київ залишається непохитним у своїй позиції: ніяких компромісів щодо незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Глобальний саміт миру став першим кроком до справедливого миру, заснованого на принципах міжнародного права. Україна продовжуватиме працювати з міжнародними партнерами, щоб досягти цієї мети

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024