Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Я мрію про перемогу!»: юний художник з аутизмом надихає запоріжців своїми картинами

18 червня 2024 - 16:30

У День гордості за досягнення людей з аутизмом в Запоріжжі відкрилася виставка картин 12-річного Максима Бровченка, більш відомого як Космо Макс. З початку війни хлопець разом із мамою переїхав із окупованого Бердянська у Запоріжжя. Першими, хто підтримав сім'ю, були рятувальники. Пізніше саме вони допомогли розкрити талант хлопця, аби світ побачив його мистецтво.

– Ми шукали дитину, героя війни, на президентську акцію. І таким чином зустрілися з Максимом Бровченком. З перших хвилин він захопив мою увагу. Я була вражена його творчістю. А коли прочитала книгу «Планета А», зрозуміла внутрішній світ цієї дитини, – поділилася Юлія Баришева, начальниця відділу зв’язків зі ЗМІ ГУ ДСНС України в Запорізькій області.

За словами Олени, матері хлопця, Максим створив вже понад 300 картин. Гроші від їхнього продажу передає на допомогу ЗСУ. Його роботи є навіть у Валерія Залужного та папи Римського. Олена переконана: аутизм – не вирок. Головне – прийняти діагноз та допомогти дитині розкрити свій талант. 

 – Дуже важливо підтримувати дитину і, якщо в неї щось не виходить, приділяти більше уваги її сильним сторонам, – переконана Оксана Бровченко.

Завітав на виставку Космо Макса і голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров. Хлопець охоче розповів очільнику області про історію створення кожного полотна. 

За словами Максима, всі вони розподіляються на дві теми. Перша – про фантастику та космос. Друга – патріотична. В колекції Максима і картина з зображенням рідного міста – Бердянська.

На питання про улюблене місце хлопець без роздумів відповідає – мій дім. «Моє також, але у Мелітополі», – поділився Іван Федоров. 

Голова Запорізької обласної державної адміністрації залишив автограф на полотні, яке невдовзі стане черговим витвором мистецтва юного художника. Натомість Максим подарував Івану Федорову одну із своїх робіт.

– На цій картині зображена мапа звільненої Запорізької області. Я мрію про нашу перемогу – куди ж без цього? Щоб всі окуповані території були звільнені, і щоб всі люди повернулися додому, – поділився Космо Макс. 

Хлопець презентував очільнику регіону і власну книгу під назвою «Планета А». 

– Вона – про уявну планету, на якій живуть надрозумні істоти. Зовні вони дуже схожі на землян, лише відрізняються особливою будовою мозку, – поділився Максим Бровченко.

Захід завершився майстер-класом для малечі. Космо Макс поділився своїм баченням світу та навчив дітей виражати себе через малювання.


Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024