Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Воду слід використовувати свідомо», – гендиректор КП «Облводоканал» Сергій Басанський

8 липня 2024 - 20:00

Свідомо користуватися водою сільських жителів закликав гендиректор КП «Облводоканал» Сергій Басанський під час брифінгу в медіацентрі Запорізької ОВА. За словами керівника, проблема водозабезпечення сільських громад особливо актуальна в літній період. Деякі несвідомі жителі поливають присадибні ділянки питною водою. А в інших вона відсутня.

60-70 % водопровідних мереж області побудовані понад 50 років тому. Нині вони вичерпали свій експлуатаційний ресурс і знаходяться в незадовільному стані. Але аварійні ситуації не єдина причина «зневоднення». 

– Ми констатуємо недостатній облік питної води на приладах обліку споживачів. І як наслідок – нераціональне її використання. Через відсутність технічної води окремі громадяни використовують для поливу питну. А в інших її не вистачає навіть на побутові потреби, – розповів гендиректор  КП «Облводоканал» Сергій Басанський.

Особливо проблема загострюється в літній період. Споживачі повинні розуміти: одна з причин нестачі води – несанкціоновані врізки, – відзначив керівник комунального підприємства. 

– Вода – скарб, але не всі це розуміють. Наведу приклад. У травні в Кушугумській ОТГ по двом врізкам було подано 100 тисяч кубометрів води. Натомість лічильники споживачів показали лише 30 тисяч. При цьому великих витоків на мережах в цей час не було. Отже, лічильники споживачів встановлені не в точці приєднання. Це дозволяє людям безконтрольно використовувати воду і не сплачувати в повному обсязі за послугу. Ми плануємо взяти в користування всі водопровідні мережі, які перебувають на балансі сільських комунгоспів, і будемо наводити там лад, – зазначив генеральний директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський.


 

Читайте також

У закладах охорони здоров'я Запоріжжя доступна безоплатна вакцина від вірусу папіломи людини

Два тижні без тривог і поруч із друзями: діти Степногірської громади відпочили на Рівненщині

Як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів: роз’яснює ДСНС

Як подати запит на отримання публічної інформації

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.08.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1011 ударів по 57 населених пунктах Запорізької області

Готовність – 95 %: голова Запорізької ОДА зустрівся з мешканцями відновленого будинку

В області визначено Уповноважених з питань безбар'єрності

Оголошення про початок роботи над розробкою регіональної програми інформатизації Запорізької області на 2026 – 2028 роки

12 серпня – День жалоби у Запорізькій області

«Шлях до безпеки у 4 кроки»: чіткий алгоритм евакуації із зони бойових дій

Доступ до публічної інформації: що варто знати кожному