Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Диктаторські режими завжди нищать національну ідентичність»: в Запоріжжі вшанували пам’ять жертв геноциду ромів

2 серпня 2024 - 17:00

В Запорізькій обласній бібліотеці відкрили виставку друкованих видань «Калі Траш – Чорний жах». Вона присвячена 80-м роковинам геноциду ромів. Представники обласної влади та ромської національної спільноти вшанували пам’ять загиблих ромів та обговорили сучасні загрози з боку російського режиму.

За різними оцінками істориків, загальна кількість жертв геноциду ромів сягає від 600 тисяч до 1,5 мільйони людей. Лише 2-3 серпня 1944 року в таборі смерті «Аушвіц-Біркенау» в газових камерах нацисти вбили від трьох до чотирьох тисяч ромських в’язнів.

В знак скорботи представники національних меншин Запоріжжя спільно з членами ромських громадських організацій «Лачо Дром» та «Голос Ромні» подивилися документальний фільм, присвячений трагічним подіям Другої світової війни. Переглянули і виставку друкованих видань «Калі Траш – Чорний жах». На ній представлена література про історію ромського геноциду, а також видання про культуру, традиції та звичаї ромів.

Сьогодні представники ромської спільноти активно беруть участь у захисті суверенітету України. 

– Російські окупанти нищать все, до чого дістаються. Представники всіх національностей страждають через те, що люблять Україну, – вважає засновниця громадської організації «Лачо Дром» Лариса Домченко.

В історії ромів чимало трагічних сторінок. Але вони завжди були і є невід’ємною частиною українського народу. 

– Диктаторські режими завжди нищать національну ідентичність тих, кого прагнуть поневолити. Це було метою нацистського і сталінського режимів. Сьогодні ми бачимо схожі дії з боку рашистів, які вкрали мирне життя в усіх українців, зазначив заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Павло Мяло.

Читайте також

«Війна не може бути виправданням для закритості»: у Запоріжжі обговорили доступність публічної інформації

Національна премія «Енергоефективна Україна 2025»: запоріжців запрошують до участі

Тиждень без тривог: степногірські підлітки відкрили для себе Карпати та Львів завдяки партнерам громади

Загалом упродовж доби окупанти завдали 645 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 121.11.2025

«Виходь за рамки: твори в Запоріжжі»: в обласному центрі пройшов культурний форум для молоді

Безбар’єрність на контролі обласної влади: у Запорізькій області оцінили доступність понад 2 тисяч об’єктів

Тримісячне стажування для молоді в Запорізькій ОДА: реєстрацію відкрито

З 5 населених пунктів Запорізького району евакуюють дітей разом з батьками

Проєкт «Генератор зв’язку»: коли світло зникає, зв’язок має залишатись

Тепло, турбота і надія: понад 300 запорізьких дітей-сиріт знайшли власну родину

АТ «Запоріжжяобленерго» пояснило, від чого залежить тривалість відключень