Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Фахівцям із супроводу ветеранів війни – бути: Уряд ухвалив відповідну постанову

2 серпня 2024 - 17:45

Відтепер в комунальних установах працюватимуть фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони допомагатимуть їм перейти від військової служби до цивільного життя. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України. 

Постанова КМУ визначає механізм забезпечення діяльності таких фахівців. Зокрема, регулює оплату праці, вимоги до кандидатів, професійну підготовку, умови роботи тощо.

– Сьогодні Уряд ухвалив ключовий документ в системі переходу від військової служби до цивільного життя. Практика супроводу та підтримки ветеранів відповідає євроінтеграційним процесам і є дієвим інструментом відновлення та адаптації ветеранів та ветеранок, – повідомив в. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

За словами урядовця, перші фахівці із супроводу стануть до роботи вже восени. Вони опікуватимуться ветеранами, членами родин військовослужбовців та загиблих захисників.  

Фахівець із супроводу – це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду. Він консультує щодо отримання статусів, пільг, житла, реабілітації, надає інформаційний супровід та підтримку. 

Кандидати на посаду фахівця із супроводу можуть подати заявку через платформу е-Ветеран. Перевага надаватиметься кандидатам, які є ветеранами або членами сімей загиблих захисників. Однак у пріоритеті – професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати ефективні послуги. 

– Фахівець із супроводу незабаром з'явиться у кожній громаді. Окрім коректного визначення потреб ветеранів або демобілізованих осіб, фахівець має аналізувати потреби, оцінювати якість місцевих ветеранських програм. Запровадження цього інституту на рівні громади – серйозний і важливий крок, – зауважила голова правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда.

Читайте також

Безкоштовна психологічна підтримка для ветеранів, військових та їхніх сімей: як отримати?

Об’єкти Запорізької області позначатимутьь міжнародним символом захисту культурних цінностей «Блакитний щит»

Від паяння до штучного інтелекту: у Запоріжжі завершилося навчання у літній школі «STEM: Інженерія» для старшокласників

Шлях від 17 до 1500 пацієнтів на місяць: як працює релокована Приморська центральна районна лікарня

Мобільна молодіжна робота в громадах: стартував грантовий конкурс для молодіжних громадських організацій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.08.2026

Завдяки всім рішенням від минулої осені ми змогли зимою та весною цього року перейти до значно більш технологічної оборони – звернення Президента

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

Добровільні внески, підтвердження стажу та майбутня пенсія: що потрібно знати про пенсійне забезпечення

«Мій Пиріг Незалежності»: запоріжців запрошують поділитися родинними рецептами та їхніми історіями

47 тисяч заживлених споживачів за тиждень: як запорізькі енергетики долають наслідки ворожих атак

Від відновлення пошкоджених будинків до підтримки родин: у Вільнянську визначили проблеми, які потребують першочергового вирішення