Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Ситуація напружена, але контрольована»: про захворюваність тварин на сказ в Запорізькій області

19 серпня 2024 - 17:00

В регіоні з початку року понад 50 тварин захворіли на сказ. Про прояви хвороби та як захистити себе та домашніх улюбленців, розповів в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Андрій Феленко під час брифінгу в медіацентрі при ЗОВА.

– Сказ – це особливо небезпечна хвороба. За оцінками ВООЗ, вона входить в п’ятірку найнебезпечніших. Головними носіями збудника є м’ясоїдні тварини – як домашні, так і дикі, – розповів Андрій Феленко.

За словами фахівця, з початку року в регіоні зареєстровано понад 50 випадків сказу у тварин. У минулому році, за той самий період, зафіксували лише 5 випадків.  Хворобу виявлено у собак, котів, рогатої худоби та тхора.

Хворі тварини становлять загрозу для людей. Особливо це стосується диких звірів, адже вони втрачають почуття страху – заходять в населені пункти, не бояться людей та дуже агресивні. Щоб убезпечити себе від захворювання, слід уникати контакту з потенційно небезпечними тваринами.

Сказ передається людям шляхом потрапляння збудника хвороби через пошкоджену шкіру до організму. Укуси, подряпини та навіть обслинення пошкоджених ділянок несуть небезпеку. 

– На сьогодні в області ситуація напружена, але контрольована. Вона виникла через активні бойові дії. Дикі тварини мігрують, немає можливості контролювати популяцію через заборону полювання та немає можливості провести всі планові заходи з профілактики сказу на прифронтових територіях, – розповів в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби Андрій Феленко.

Вакцинація – це надійний спосіб профілактики сказу у тварин.  Держпродспоживслужба проводить щеплення домашніх та свійських тварин. З початку року вже щеплено майже 45 тисяч особин.

Читайте також

«Війна не може бути виправданням для закритості»: у Запоріжжі обговорили доступність публічної інформації

Національна премія «Енергоефективна Україна 2025»: запоріжців запрошують до участі

Тиждень без тривог: степногірські підлітки відкрили для себе Карпати та Львів завдяки партнерам громади

Загалом упродовж доби окупанти завдали 645 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 121.11.2025

«Виходь за рамки: твори в Запоріжжі»: в обласному центрі пройшов культурний форум для молоді

Безбар’єрність на контролі обласної влади: у Запорізькій області оцінили доступність понад 2 тисяч об’єктів

Тримісячне стажування для молоді в Запорізькій ОДА: реєстрацію відкрито

З 5 населених пунктів Запорізького району евакуюють дітей разом з батьками

Проєкт «Генератор зв’язку»: коли світло зникає, зв’язок має залишатись

Тепло, турбота і надія: понад 300 запорізьких дітей-сиріт знайшли власну родину

АТ «Запоріжжяобленерго» пояснило, від чого залежить тривалість відключень