Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запоріжжі вшанували полеглих Захисників і Захисниць України

29 серпня 2024 - 11:00

Хвилина мовчання, молитва за полеглих воїнів та покладання квітів. В Запоріжжі відбувся мітинг-реквієм в пам’ять про загиблих Захисників та Захисниць України.

Ранок 29 серпня. Біля Стели Захисникам України зібралися представники обласної та міської влади, військові, духовенство, правоохоронці, рятувальники, родини загиблих Героїв, члени дитячого патріотичного руху  «Байда», пересічні запоріжці. Серед них і Оксана Гришкова, дружина і мати військовослужбовців. На її футболці – фото та ім’я її сина. 

– Мій син Віктор служив у 55-й бригаді. Він був командиром гармати. Загинув на початку березня 2022 року у селі Старомлинівка. Сьогодні я вшановую пам’ять свого сина і всіх наших Захисників, які зробили для нас так багато. Вони віддали своє життя, щоб ми сьогодні могли спати, жити та любити, – розповіла пані Оксана.

29 серпня – один з найтрагічніших днів в новітній історії України. Десять років тому сталася Іловайська трагедія – загинули сотні українських воїнів. В пам’ять про них та всіх, хто віддав своє життя за незалежність України, на мітингу оголошують хвилину мовчання. Представники духовенства різних конфесій проводять спільну молитву за полеглих Захисників України. Священники закликають українців до єдності. Адже тільки разом ми зможемо подолати ворога.

Після молитви учасники мітингу кладуть квіти до Стели Захисникам України. Люди схиляються в поклоні, військові віддають честь.

– Сьогодні ми згадуємо бійців, що загинули, захищаючи територіальну цілісність нашої держави, починаючи з 2014 року. А також всіх борців за незалежність України. Цілі покоління українців боронили і відстоювали нашу державу – починаючи від козацької доби і закінчуючи армією УНР та УПА. Ми завжди пам’ятатимемо їхній подвиг в ім’я України, – підсумував Олег Ополонський, заступник начальника 8-го прикордонного загону з персоналу.

Читайте також

В Запоріжжі оновили прапор на крані біля вантового мосту

Під прапором свободи: у Запоріжжі урочисто здійняли синьо-жовтий стяг

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 23.08.2025

Упродовж доби окупанти завдали 448 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області

У Запоріжжі вшанували полеглих Захисників та Захисниць України: на «Дереві Памʼяті» зʼявився ще 61 дзвіночок

Діалог влади та бізнесу: брендування – ключ до розвитку бізнесу

Зробимо Україну чистою разом: стартує Всесвітній день прибирання

«Відчуваю себе мисливцем, лише ти і ціль», – ветеран Володимир про тренування зі стрільби з луку

Зміни в Програмі медичних гарантій: прифронтові медичні заклади отримають більше підтримки

Упродовж доби окупанти завдали 584 удари по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1275-го дня війни