Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Вища ефективність та менше ризиків: у Запорізькій обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію на серці

27 вересня 2024 - 14:40

Унікальну операцію на серці з використанням новітнього обладнання провели кардіохірурги Запорізької обласної клінічної лікарні. Це відкриває широкі перспективи для розвитку кардіохірургії в регіоні. Відтепер  пацієнтам із захворюваннями серця надаватимуть більш ефективну допомогу.

Операцію провели 46-річному Андрію – батьку двох дітей. Від народження чоловіку діагностували ваду серця. Однак це не завадило йому вести активний спосіб життя. Він має спортивний розряд з плавання та обожнює велоспорт. За словами Андрія, вроджена хвороба жодного разу не нагадувала про себе до недавнього часу. 

– Спочатку мене почала турбувати сильна задишка. Я думав, що це звичайна застуда. Але згодом почалися сильні болі у грудній клітці з правого боку. Боліло настільки, що я змушений був спати сидячи, оскільки лежати було неможливо. Коли діти дізналися про мій стан, вони буквально змусили мене викликати швидку допомогу, – згадує чоловік.

Швидка доправила запоріжця до відділення кардіохірургії ЗОКЛ. Там лікарі виявили у пацієнта аномалію мітрального клапана та дефект міжпередсердної перетинки. 

– Через складність випадку та вік пацієнту провели пластику мітрального клапана й усунули дефект міжпередсердної перетинки. Окрім цього, треба було зашити вушко лівого передсердя для запобігання тромбоемболічних ускладнень, – прокоментував завідувач відділення кардіохірургії ЗОКЛ Вячеслав Осауленко.

Для проведення складного втручання до медзакладу запросили Андрія Руснака – завідувача відділення Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Він спеціалізується на мініінвазивних втручаннях, тобто операціях з мінімальною травмою для пацієнта. 

Операцію провели за допомогою інноваційної торакоскопічної стійки Aesculap з 3D зображенням. Ця система – єдина у південно-східній Україні. Вона дозволяє точно оперувати серце та в режимі реального часу отримувати детальну інформацію про його стан. А значить – суттєво підвищує ефективність та безпеку оперативних втручань.

Завдяки новітньому обладнанню тепер кардіохірурги ЗОКЛ можуть проводити операції на серці без розсічення грудини. Це основна перевага мініінвазивної хірургії. Такий підхід значно знижує ризики післяопераційних ускладнень та скорочує період відновлення пацієнта. Саме так провели операційне втручання й 46-річному Андрію.

– Операція пройшла успішно, без ускладнень. Функцію мітрального клапана повністю відновлено. Результати ехокардіографії підтвердили відмінний результат. Наступного ранку пацієнт вже міг самостійно вставати та пересуватися. Прогнози позитивні, – підсумував завідувач відділення кардіохірургії Вячеслав Осауленко.

Читайте також

Представники Європейського Союзу провели відкритий урок для запорізьких школярів до Дня Європи

Символ єдності: у Запоріжжі підняли прапор Європейського Союзу

Впродовж доби окупанти завдали 220 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1170-го дня війни

Тиша, що звучить гучніше за слова

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України: в Запоріжжі відбулось регіональне засідання

Мобілізація, відстрочки та ВЛК: роз’яснення від Запорізького ОТЦК та СП

«Там, де виграє ветеран, виграє громада та держава», – Міністерка у справах ветеранів України про відкриття ветеранського простору в Запоріжжі

«Ми вдячні за те, як у Запорізькій області приділяється увага питанням ветеранів та ветеранок», – Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова

Обираючи правду: як радянська пропаганда перетворила «М’ясника» Жукова на «Маршала Перемоги»

Обираючи правду: чому росія намагається монополізувати перемогу над нацизмом