Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запоріжжі триває ліквідація наслідків атаки безпілотників

11 січня 2025 - 13:30

Вночі 10 січня Запоріжжя атакували безпілотники. Через їхнє падіння в приватному секторі міста ушкоджень зазнали десятки будинків. На місцях оперативно організовано роботи з ліквідації наслідків прильоту.

Деренчливий звук шахедів над своїми будинками близько десятої вечора почули жителі Вознесенівського району міста. Люди із жахом діляться пережитим.

– Вибух, скло посипалося, дочка закричала. Прибігла до нас – дуже злякалася, – говорить Марія Вікторівна.

Значних ушкоджень зазнав будинок пана Петра. Він потребуватиме серйозного ремонту.

– В будинку повибивало всі вікна, рами. Паркан весь знесло із сусідського боку, де впав шахед, – бідкається пенсіонер.

Уламки безпілотника впали і в Дніпровському районі Запоріжжя. Злякалися всі: і дорослі, і малеча.

– Ми сиділи на дивані: я, чоловік і внуча маленьке – 5 рочків. Бабах, спалах – і посипалося скло прямо на диван, де ми сиділи. Постраждала покрівля, вікно одне повністю вилетіло, інші два відчинилися і не закриваються, по хаті пішли тріщини, – розповіла пані Марія.

Натерпілася страху й жителька сусіднього будинку Віра Леонідівна. Їй ледве вдалося заспокоїти 6-річну онуку.

– Ми дивилися телевізор, нічого такого не очікували. Воно як бахнуло! Я закричала – настільки злякалася. Вікна всі зрушилися, теплицю розбило. В літній кухні взагалі вікно вилетіло, – повідомила пані Віра.

Одразу після закінчення повітряної тривоги на місця прильотів прибули рятувальники та комунальні служби, щоб надати людям допомогу. Зранку пішов дощ, але роботи ні на мить не припиняються.

– Люди стресують. Ситуація дуже неприємна. На щастя, тут немає постраждалих. Наразі ми виконуємо роботи за двома адресами в Дніпровському районі – через погодні умови закриваємо покрівлі у двох найбільш постраждалих будинках, прибираємо будівельне сміття, – розповів Кирило, рятувальник комунальної спеціальної воєнізованої аварійно-рятувальної служби «Кобра».

Разом з рятувальниками працюють ремонтні бригади КП «Рембудсервіс».  Соцпрацівники здійснюють побудинкові обходи. Допомогу надають і волонтери.

– Через падіння БПЛА значних пошкоджень зазнали 3 будинки. Найбільше в них постраждали покрівлі та вибито вікна. А загалом саме на цій локації постраждало 17 будинків. Людям надається вся необхідна допомога – як адміністрацією, так і  Запоріжремсервісом, КП «Кобра», Запоріжоблгазом, Обленерго. Всі служби долучилися. І волонтерські організації теж надають потрібну допомогу. Вже здійснили обходи постраждалих домоволодінь та надали людям консультації, – зазначила голова райадміністрації по Дніпровському району м. Запоріжжя Ольга Сівова.

Читайте також

Шість ветеранів із Запоріжжя представлятимуть Запорізьку область у фіналі національних змагань з настільного тенісу

Як зробити навчання доступнішим та безпечнішим: у Павлівській громаді шукають нові рішення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 970 ударів по 57 населених пунктах Запорізької області

Перетворити ідею на бізнес-проєкт: стартує набір до «Школи інноваційного менеджменту та підприємництва»

Дитинство не поставиш на паузу: досвід Запорізької області представили на освітній конференції «Серпнева-2026»

Підприємці Запоріжжя та області!

В Україні стартувала інформаційна кампанія проти домашнього насильства «Що тут зайве?»

Чути та діяти: у Кушугумській громаді вдосконалюють спільнодію обласної та місцевої влади

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.08.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1019 ударів по 52 населених пунктах Запорізької області

Безпека пасажирів та водіїв: вікна автобусів, трамваїв та тролейбусів у Запоріжжі захищають бронеплівкою

Не звіти, а результат для людей: у Запоріжжі пройшло засідання Комітету доступності