Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Наближається пожежонебезпечний період: рятувальники закликають до пильності

20 березня 2025 - 16:30

Майже у 4 рази збільшилась площа пожеж в екосистемах Запорізької області порівняно з минулим роком. Рятувальники закликають громадян бути особливо пильними та дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та на інших відкритих ділянках. Про це під час брифінгу повідомили представники Головного управління ДСНС України в Запорізькій області та Національного заповідника «Хортиця».

– З початку року у природних екосистемах Запорізької області вже сталося 145 пожеж на загальній площі 43 гектари. Торік за цей же період сталося 247 пожеж, які охопили 13 гектарів. Тож ми бачимо, що значно збільшилась площа розповсюдження вогню, – зазначив під час брифінгу заступник начальника відділу пожежної безпеки та ринкового нагляду ГУ ДСНС України у Запорізькій області Сергій Мельник.

Одна з пожеж цього року сталася на території Національного заповідника «Хортиця». Причина – паління сухостою місцевими жителями. 

–  У 90 % випадків причиною для пожеж в екосистемах є самі люди, які  необережно поводяться з вогнем та порушують правила пожежної безпеки, – зазначив Сергій Мельник та закликав запорожців бути пильними. 

За словами заступниці директора з наукової роботи Національного заповідника «Хортиця» Світлани Охріменко, на території заповідника вже проводяться заходи, аби запобігти загорянням. Зокрема, перед настанням пожежонебезпечного періоду виконуються роботи з підготовки спеціальних проїздів та мінералізованих смуг. 

– Ця робота ведеться комплексно і постійно. Але для того, щоб убезпечити повністю наші території від пожеж, потрібна участь населення. І людей, які мешкають на території острова, а це понад 2000 жителів, і тих запорожців, які використовують цю територію для відпочинку, – зазначила Світлана Охріменко.


Читайте також

Запорізька область отримала обладнання для забезпечення енергостійкості соціальної інфраструктури від китайських партнерів

У Запоріжжі відкрили Центр життєстійкості – простір турботи, підтримки та стійкості за підтримки ЮНІСЕФ

Освіта, енергетика, соціальні послуги: як змінюється Запорізький край завдяки підтримці ЄС та ООН

«Приходьте в нашу секцію й приводьте друзів. Будемо тренуватися», – професійний тренер із боксу запрошує ветеранів на безоплатні заняття

Разом і на фронті, і за тенісним столом: у Запоріжжі пройшов турнір серед ветеранів

Більше можливостей для занять спортом для ветеранів та ветеранок: Уряд розширив експериментальний проєкт

Знання, що рятують життя: правила поведінки у випадку потрапляння під завали

Більше можливостей для занять спортом для ветеранів та ветеранок: Уряд розширив експериментальний проєкт

Приватизація державного майна: на аукціон виставили об’єкт незавершеного будівництва – житлового будинку у Запорізькому району

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 543 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Разом і на фронті, і за тенісним столом: у Запоріжжі пройшов турнір серед ветеранів