Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини про діяльність Офісу

Відбудова й модернізація в умовах війни: координатор системи ООН в Україні і гуманітарний координатор Матіас Шмале відвідав Запоріжжя

29 березня 2025 - 15:50

Координатор системи ООН в Україні – гуманітарний координатор Матіас Шмале відвідав у Запоріжжі два важливі об'єкти: травматологічний корпус міської лікарні швидкої допомоги, де ведуться роботи з реконструкції, та навчально-практичний центр у вищому професійному училищі «Моторобудівник».

Візит до училища «Моторобудівник» справив на координатора системи ООН сильне враження. На його думку, професійна освіта є не менш важливою, ніж університетська. Адже кваліфіковані фахівці необхідні для економічного відновлення країни.

– Я дуже вражений тим, що бачу тут. Очевидно, що молодь – як чоловіки, так і жінки – активно навчається. Мене особливо захоплює той факт, що половина студентів – жінки, і вони охоче здобувають професійні навички, які є затребуваними у бізнесі та промисловості, – зазначив Матіас Шмале.

Ще одним пунктом візиту стала міська лікарня швидкої допомоги. Матіас Шмале відзначив не лише сам процес відбудови, а й прагнення обласної та міської влади використати цю можливість для модернізації медичної системи.

– Я вражений тим, що у Запоріжжі не просто ремонтують лікарню, а й впроваджують сучасні технології. Частина цієї модернізації – оновлення обладнання, а також створення так званого енергетичного острова: лікарня матиме сонячну енергію та когенераційні установки. Це дозволить їй бути незалежною від загальної енергомережі і навіть генерувати надлишок енергії, – зауважив координатор системи ООН в Україні.

Матіас Шмале висловив сподівання, що така проактивність місцевої влади стане сигналом для міжнародних партнерів щодо доцільності інвестування в українську медицину.

– Я вірю, що найкращий спосіб залучити міжнародних партнерів – це власні інвестиції. Це не просто відновлення, це вклад у майбутнє, – підсумував представник ООН.

Читайте також

Підтримка у кожному кроці: у Запоріжжі відзначили тих, хто щодня зміцнює систему підтримки людей з інвалідністю

Харчова безпека під час відключень світла: рекомендації Держпродспоживслужби

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.12.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 907 ударів по 25 населених пунктах Запорізької області

Запорізька аспірантка Ольга Негрій очолила Молодіжну раду при Міністерстві освіти і науки України

Синергія громад: представники громад з п’яти областей України обмінялися досвідом у галузях освіти, культури, спорту та туризму

«Я знаю, як це – знову ставати на ноги після поранень», – лікар-реабілітолог та ветеран допомагає побратимам відновлюватися

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.12.2025

«Об’єднані світлом: вільні та незборимі»: запорізька молодь долучилася до всеукраїнського форуму

Впродовж доби окупанти завдали 663 удари по 20 населених пунктах Запорізької області

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Підприємці Запоріжжя та області!