Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Розбудова безпекового середовища: керівники громад Запорізького району ознайомилися з роботою Матвіївського центру безпеки

16 квітня 2025 - 16:00

Виклики та успіхи на шляху розбудови безпекового середовища. Голови громад Запорізького району вивчали досвід роботи Матвіївського центру безпеки громадян. 

Місяць тому в Матвіївській громаді запрацював перший у Запорізькій області Центр безпеки, де постійного чергують місцевий пожежно-рятувальний підрозділ та поліцейський офіцер громади.  Заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко провів робочу зустріч з головами територіальних громад Запорізького району на базі нового Центру безпеки. 

– Обласна влада активно опікується розбудовою безпекового середовища в регіоні. Центр безпеки в Матвіївській громаді – це пілотний проєкт. Спираючись на отриманий досвід, надалі такі безпекові центри плануємо створити в кожній громаді, яка зацікавлена в розвитку своєї території, – зазначив заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко.

В Запорізькій області діє Програма сприяння розвитку популяризації добровольчого пожежного руху, а також створення й підтримки пожежно-рятувальних підрозділів. Вона розрахована на 2024–2028 роки і передбачає, зокрема, створення пожежних підрозділів у складі Центрів безпеки в населених пунктах області. 

– Кошти, передбачені програмою, спрямовуються на забезпечення належного функціонування новостворених підрозділів, навчання персоналу, закупівлю обладнання та підтримку ініціатив, пов’язаних із розвитком пожежної безпеки на місцях, – повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС в Запорізькій області Євген Водоп’янов.

Учасники зустрічі ознайомились із технічним забезпеченням Матвіївського центру безпеки. Завдяки ефективній взаємодії з міжнародними партнерами пожежно-рятувальний підрозділ Матвіївської громади днями отримав благодійну допомогу – сучасне пожежно-технічне обладнання, необхідне для його ефективної роботи. В комплекті допомоги – плаваюча мотопомпа, пожежні рукави, акумулятори, ноші та аптечки. Їх будуть використовувати при виїздах на надзвичайні ситуації в Матвіївській громаді.

– Наші рятувальники завжди на першій лінії боротьби з наслідками обстрілів та пожежами. Додаткове обладнання не тільки знадобиться їм для ліквідації пожеж, але й може допомогти врятувати життя наших громадян. Дякую ГО «Гармонія.ЮА», міжнародній організації CIVIC за підтримку громад Запорізького району! – зауважив голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк.

В деяких громадах вже розробляють власні проєкти для будівництва Центрів безпеки. Досвід Матвіївської громади вплине на якість та подальшу розбудову мережі таких центрів в Запорізькому районі.

Читайте також

Багаторівнева підтримка бізнесу: національні, регіональні та місцеві програми

Стійкість медицини прифронтового регіону: команда ВООЗ працювала у Запорізькій області

Спека збільшує споживання: запоріжцям нагадали про ризики для енергосистеми

«Це необхідно для життя», – у перинатальному центрі в Запоріжжі встановили сонячні електростанції за підтримки партнерів

Медальний тиждень Запорізької області: успіхи борців, дзюдоїстів та параплавців

«Вони повернулися до ліцею назавжди»: у Запоріжжі відкрили меморіальні дошки загиблим випускникам

Служба безпеки України: що робити, якщо вас або ваших близьких російські спецслужби шантажують родичами, які залишилися на ТОТ

Запорізькі освітяни – серед переможців міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2026»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.05.2026

Упродовж доби окупанти завдали 813 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

«Україна завжди була квітуча, красива, вишивана», – запорізькі вишивальниці про свою творчість

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні із зниженням ціни навпіл. Торги призначені на 28 травня 2026 року