Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Вікно в мир»: разом із ізраїльською художницею запорізькі школярі створили яскраві малюнки на стінах укриття

18 квітня 2025 - 12:00

До Запоріжжя вперше завітала видатна ізраїльська художниця Зоя Север. Вона разом із учнями санаторної школи-інтернату № 7 розмалювала стіни укриття, створивши там «Вікно в мир».

Серед тих, хто долучився до прикрашання стін сховища яскравими малюнками, – й учениця 6 класу Ксенія. Дівчинка відвідує також школу мистецтв, тому з радістю долучилася до артпроєкту «Вікно в мир».

– Ми малювали нашу мрію – мир в Україні. Використовували для цього фарби та фломастери. Мені дуже сподобалося. Це як подарунок для нас, школярів, – розповіла Ксенія.

Зоя Север – ізраїльська художниця та засновниця благодійного фонду «Об’єднані люди планети», одним із гуманітарних проєктів якого є «Вікно в мир». 

– Разом із дітьми ми розфарбовуємо укриття шкіл або лікарень. І це не просто для того, щоб було красиво, а для того, щоб діти почувалися в сховищах комфортно й спокійно. Ми вже провели такі акції в Києві, Харкові, Черкасах, Дніпрі й зараз – у Запоріжжі, – повідомила Зоя Север. 

Створювали оптимістичний простір в укритті 70 учнів молодших та середніх класів закладу освіти. За два дні вони намалювали два панно на стінах навчальних класів. За це вони отримали подяки від посольства Держави Ізраїлю в Україні.

– Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за те, що організували таку терапевтичну акцію для запорізьких школярів. Чудово, що діти можуть зібратися в безпечному місці й створити щось разом. Впевнена, малювання подарувало їм чимало позитивних емоцій і надихнуло на подальшу творчість, – підсумувала директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухарина. 

Читайте також

«Люди приходять із болем, а йдуть із усмішкою»: у Запоріжжі відзначили медичних працівників

Базова соціальна допомога: хто має право на виплати та як їх оформити

Багаторівнева підтримка для відновлення постраждалого бізнесу

Освіта без кордонів: МОН презентувало оновлений ресурс для дітей та батьків за кордоном

Літо пліч-о-пліч: діти з Роздольської громади оздоровилися та відпочили на Івано-Франківщині

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.07.2026

Упродовж доби окупанти завдали 917 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Канікули без тривог: діти із Запоріжжя повернулися з відпочинку в Італії

Мінветеранів запроваджує єдині правила підготовки фахівців по роботі з ветеранами

Програма «єОселя» під 3 % стала доступною для ветеранів, ветеранок та родин полеглих воїнів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.07.2026

Наймасштабніше розширення «Доступних ліків»: до програми додали ще 260 торговельних назв лікарських засобів