Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Об’єднані заради відновлення: стартувала друга фаза програми «Партнерство за сильну Україну»

21 квітня 2025 - 12:00

Запорізька область долучилася до впровадження другої фази програми «Партнерство за сильну Україну». Це багатостороння ініціатива, спрямована на підтримку відновлення та посилення стійкості України в умовах війни. Про запуск другої фази оголосило Міністерство розвитку громад та територій України.

Програма «Партнерство за сильну Україну» – спільна ініціатива семи країн (Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Сполученого Королівства). Друга фаза програми передбачає розширену фінансову підтримку в обсязі понад 190 мільйонів доларів протягом наступних трьох років.

Основні напрями програми:

  • Стійкість у виживанні: задоволення нагальних потреб найбільш вразливих прифронтових громад, забезпечення їх будівельними матеріалами, аварійним транспортом та захисним спорядженням для екстрених служб.

  • Стійкість громад: забезпечення безперервності базових послуг і згуртованості громад через відновлення шкіл, лікарень, водопровідної та енергетичної інфраструктури, а також підтримка інклюзивного місцевого планування відновлення.

  • Стійкість суспільства: орієнтація на майбутнє шляхом підтримки національної єдності та соціальної згуртованості, зокрема через реінтеграцію ветеранів і участь у роботі ініціативи Президента України Bring Kids Back.

Програма передбачає впровадження механізму швидкого реагування (RRM). Він забезпечить постійну підтримку громад у зоні до 30 км від лінії бойових дій, а також дозволить швидко реагувати на кризові ситуації по всій Україні. Все це – завдяки оперативному розгортанню техніки з попередньо укомплектованих складів.

Під час першої фази програми «Партнерство за сильну Україну» реалізовано 577 проєктів у 127 громадах. Завдяки ним понад 2 мільйони українців знову отримали доступ до таких базових послуг, як охорона здоров’я, освіта, електропостачання та чиста вода. Програма сприяла відновленню лікарень, шкіл, закладів культури та громадських просторів.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 08.02.2026

На випадок блекауту: поради від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Контракт 18-24: мета – висока, винагорода – гідна

Нові горизонти на Easy: ресурс для розвитку молоді

Упродовж доби окупанти завдали 577 ударів по 30 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1444-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1443-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 39 населених пунктах.

Греко-римська боротьба та тхеквандо: здобутки запорізьких спортсменів на всеукраїнській та міжнародній арені

Крафтярі об’єднуються: у Запоріжжі стартувала серія зустрічей майстрів і виробників

Доступність соціальних послуг: корисна інформація для ВПО