Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область посилює енергонезалежність: триває спорудження третьої сонячної електростанції

29 травня 2025 - 18:00

Запорізька область активно розвиває сонячну енергетику. Наразі в обласному центрі триває встановлення вже третьої сонячної електростанції, яка розташується на даху корпусу однієї з лікарень. Це будівництво – ще один крок на шляху до енергонезалежності регіону. 

Нова сонячна електростанція матиме потужність сонячного поля 120 кВт. Система, яка включає акумулятори та генератор, дозволить забезпечити автономну роботу терапевтичного корпусу медичного закладу. Станція здатна виробляти в сонячний день близько 600 кВт. 

– Старт монтажних робіт відбувся близько місяця тому. Очікуємо, що у перші тижні червня станція почне повноцінно функціонувати та генерувати перші кіловати для лікарні, – розповідає начальник управління енергетичного менеджменту та інвестицій департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Борис Розсоха. 

Наразі це третя та поки найпотужніша сонячна станція, яку встановлюють у Запоріжжі. 

– Ми зможемо зменшити власне споживання, тобто не будемо з бюджету витрачати додаткові кошти на купівлю електричної енергії. Це забезпечить максимальну стійкість і ефективність використання наявних енергетичних ресурсів для забезпечення потреб лікувального закладу і пацієнтів, – каже Борис Розсоха. 

Встановлення сонячних станцій планується не лише на закладах охорони здоров’я. Сонячними панелями обладнають й об'єкти критичної інфраструктури, школи, спортивні заклади. Будівництво такого типу електростанцій виконуватиметься коштом донорів. 

– На об’єктах охорони здоров’я сонячні електростанції будуються в першу чергу. Далі йтимуть об'єкти критичної інфраструктури – це системи водозабезпечення та водовідведення. Вони є одними з найбільш енергоємних об’єктів, і ми повинні забезпечити їхню безперебійну роботу. Наступним етапом стане спорудження сонячних станцій на підземних школах, а потім – на спортивних закладах, – розповів начальник управління енергетичного менеджменту та інвестицій департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради.

Нагадаємо, у Запоріжжі ввели в експлуатацію першу сонячну електростанцію. Ця станція надає можливість виробляти в сонячний день 250-300 кВт, що в повному обсязі покриває потребу відділення одного з медзакладів міста. Наразі триває встановлення ще двох СЕС у запорізьких лікарнях. 

Читайте також

Простір для творчості та розвитку: для пацієнтів Запорізької обласної дитячої лікарні запрацював Цифровий освітній центр

Вступна кампанія до закладів професійно-технічної освіти продовжена до 1 жовтня

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.09.2025

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.09.2025

Підготовка до нового навчального року в розпалі: чого очікувати учасникам освітнього процесу

На шляху до євроінтеграції: запорізьку молодь запрошують пройти курс «Вступ України до ЄС»

У Запоріжжі відбувся міжнародний фестиваль «Запорозький Спас»

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Бердянськ зміцнює партнерство з Фастовом

Запорізьких ветеранів запрошують взяти участь в опитуванні

Упродовж доби окупанти завдали 578 ударів по 18 населених пунктах Запорізької області

«Пакунок школяра»: понад 2 500 родин Запорізької області вже отримали допомогу для першокласників

Vivere est cogitare: у Запорізькій політехніці відбулася посвята першокурсників у студенти