Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За матеріалами СБУ до 15 років ув’язнення заочно засуджено «суддю» з Мелітополя, яка сприяє окупаційній владі

24 липня 2025 - 12:00

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено так звану «суддю» з тимчасово окупованого Мелітополя, яка сприяла російській окупаційній владі у депортації проукраїнськи налаштованих мешканців регіону.

Колаборанткою виявилась колишня помічниця судді, яка наразі має чинний статус українського адвоката. Після захоплення міста вона добровільно перейшла на бік загарбників. За лояльність окупанти призначили її так званою «судьей Мелитопольского районного суда Запорожской области».

Перебуваючи на псевдопосаді, вона виносила незаконні рішення щодо примусового видворення місцевих жителів, які мали проукраїнську позицію.

Встановлено, що внаслідок її «вироків» понад 10 родин були змушені залишити свої домівки.

Окрім цього, вона призначала «судові покарання» за нібито порушення фейкових «законів» країни-агресора. За її рішеннями, винесеними у сфабрикованих справах, громадяни, які не підтримували політику кремля, отримували різні строки ув’язнення з конфіскацією майна на користь окупаційної адміністрації.

Таким чином, своїми діями вона грубо порушувала як українське законодавство, так і норми міжнародного гуманітарного права.

На підставі зібраних доказів суд визнав її винною за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Викриття зрадниці здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.04.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 894 удари по 45 населених пунктах Запорізької області.

Єдність у молитві: святкуємо Великдень безпечно

«В березні енергетики відновили світло для 257 тисяч споживачів», – АТ «Запоріжжяобленерго»

Власників пошкодженого або знищеного житла звільнять від сплати за житлово-комунальні послуги

Програма компенсації втрат від воєнних ризиків: останні зміни та можливості для бізнесу

Програма компенсації втрат від воєнних ризиків: останні зміни та можливості для бізнесу

Що потрібно знати про «Скринінг здоров’я 40+»

Підтримка ветеранів у прифронтовому регіоні: робоча поїздка заступниці Міністра у справах ветеранів України Юлії Кіріллової

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.04.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 856 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області