Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини про діяльність Офісу

Партнерство, що дає результати: ЮНІСЕФ підбив підсумки роботи у Запорізькій області

30 липня 2025 - 12:00

Понад 689 тисяч людей отримали підтримку ЮНІСЕФ у Запорізькому регіоні тільки за перше півріччя 2025 року. Підсумки співпраці з фондом та плани на майбутнє обговорили представники обласної та міської влади під час зустрічі.

Співпраця Запорізького регіону з ЮНІСЕФ – це не лише масштабні проєкти з відновлення водо- та теплопостачання, а й реальні зміни в освіті та охороні здоровʼя, підтримка молоді та захист дітей.

– Ми відчуваємо підтримку ЮНІСЕФ буквально в усьому – від модернізації інфраструктури до створення нових освітніх просторів і центрів захисту. Це партнерство вже стало фундаментом для розвитку всієї області, – підкреслила заступниця голови  Запорізької ОДА Людмила Бухаріна.

ЮНІСЕФ інвестував у водо- та тепломережі Запоріжжя понад 6,4 млн доларів лише у 2025 році. Зокрема, завершено ремонт критичних мереж, та запущено системи аварійного енергоживлення на стратегічних обʼєктах водопостачання. Завдяки цьому понад 680 тисяч жителів міста і області вже мають стабільний доступ до чистої води та тепла. 

– Ми вдячні ЮНІСЕФ за підтримку нашого Водоканалу й ті рішення, які дозволяють забезпечувати місто критично необхідними речами: водопостачанням, теплом. Вдячні ми і за ваш внесок у підтримку освіти Запоріжжя, – наголосила секретар міськради Регіна Харченко.

За підтримки ЮНІСЕФ у 2025 році відремонтовано 11 укриттів, відкрито нові цифрові центри, в яких діти не лише навчаються, а й надолужують освітні втрати. Понад 6 тисяч школярів вже повернулися до очного навчання, ще більше – отримали сучасну техніку, обігрівачі, генератори для навчального процесу.

– Для нас це насправді дуже важливо – підтримувати якісну, а головне безпечну освіту в Запоріжжі та області. І ваша координація в цьому нам лише допомагає правильно розподіляти увагу і ресурси, – наголосив фахівець відділу освіти офісу ЮНІСЕФ в Дніпрі Іван Лафазан.

Важливою залишається й підтримка ментального здоров’я жителів Запорізького регіону.

– Ми вдячні за ту співпрацю, яку ми вже маємо у сфері лікування та психоемоційного розвантаження дітей нашого регіону – особливо тих, які постраждали від ворожих обстрілів. Приємно, що фонд продовжує нас підтримувати в цьому, адже ментально здорові діти зараз мають шанс на краще майбутнє, – наголосив начальник Управління зовнішніх зносин Запорізької ОДА Артур Бойко.

Фонд є одним з тих партнерів, які забезпечують оперативне реагування на виклики, які виникають в області. ЮНІСЕФ забезпечив гуманітарною допомогою понад 22 тисячі людей. Мобільні бригади швидко реагують навіть у найскладніших обставинах.

– ЮНІСЕФ залишається надійним партнером для Запорізької області, ми оперативно реагуємо на запити і будемо розвивати підтримку на всіх напрямах – від захисту дітей до гуманітарних програм, – підсумував керівник офісу ЮНІСЕФ у Дніпрі Пабло де Паскуаль.

Читайте також

Половина шляху пройдена: триває відновлення зруйнованого ворогом будинку по вул. Запорізька, 2-А

«Я вже прощався із життям», – запоріжці оговтуються від підступної російської атаки

«Місію не закінчено», – ветеран Олександр Трофименко про свій військовий шлях та життя після звільнення зі служби

Ветеранам – новий старт: безоплатне навчання і працевлаштування у сфері логістики

Спільна дія – це найкраща реабілітація: ок запорізьких ветеранів

«Я – можу»: як стрільба з лука повертає відчуття сили і свободи ветеранці Анастасії

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1259-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 567 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області

Що буде, якщо рятувальники не зможуть підʼїхати до вашого будинку?

«Я – можу»: як стрільба з лука повертає відчуття сили і свободи ветеранці Анастасії

Особиста гігієна та безпечна поведінка: запоріжцям нагадали, як уберегтися від правця

Щорічний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України»: триває реєстрація