Місткі та комфортні. На маршрути Запоріжжя вийшли перші 10 автобусів, надані європейськими партнерами. Вони сполучають Комунарський та Вознесенівський райони міста.
Відтепер від Сімферопольського шосе до площі Запорізької курсуватимуть 10 великогабаритних автобусів. Запоріжці вже встигли скористатися комунальним транспортом європейського зразка. Зокрема, й містянин Роман, який працює на одному із запорізьких підприємств.
– Я виїжджаю на роботу рано вранці й раніше не їздив комунальним транспортом, бо у нього був незручний для мене маршрут. Тепер із задоволенням користуватимусь. Ці автобуси великі, зручні, охайні, – розповідає Роман.
Цей транспорт для Запоріжжя безоплатно передали європейські партнери. Автобуси не нові, але їхня якість задовільна.
– Автобуси у гарному стані. Перед виходом на маршрут ми їх перевірили й зробили їхнє технічне обслуговування. Водії пройшли інструктаж, адже ці транспортні засоби трошки більші за попередні. Наразі транспорт повністю готовий до використання, – зазначив головний інженер КП «Запоріжелектротранс» Дмитро Чеверда.
Європейські автобуси адаптовані для людей з інвалідністю та батьків із дитячими візочками. Вони обладнані системою клімат-контролю та терміналами для безготівкової оплати. Курсуватиме комунальний транспорт вулицями Запоріжжя з 5:00 до 22:30.
– Наразі від країн-партнерок ми отримали 40 автобусів. Перші 10 із них – уже на маршрутах міста. Інші ми готуємо до роботи: проводимо технічне обслуговування та точкові ремонти. Загалом до кінця року плануємо запустити 50 додаткових автобусів на найпопулярніші напрямки, – підсумував директор КП «Запоріжелектротранс» Геннадій Сорокін.