Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зробимо Україну чистою разом: стартує Всесвітній день прибирання

22 серпня 2025 - 14:00

З 20 серпня до 20 вересня 2025 року Україна традиційно долучається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» – наймасштабнішої екологічної ініціативи у світі. Щороку вона об’єднує понад 114 мільйонів учасників у 211 країнах. Акція спрямована на формування культури чистоти, дбайливого ставлення до довкілля, відповідального споживання та правильного поводження з відходами.

Формати участі у Всесвітньому дні прибирання 2025:

  • Традиційні толоки – прибирання в місцях відпочинку, на прибудинкових територіях, у парках, скверах, на територіях установ, закладів освіти, підприємств. Участь можлива індивідуально, в родинному колі або колективно, за умови дотримання безпеки та на локаціях, погоджених з органами місцевого самоврядування;

  • Цифрове прибирання – видалення непотрібної інформації з мобільних пристроїв, електронної пошти, хмарних сховищ, очищення робочих столів, папок і браузерів для зменшення цифрового сліду: letsdoitukraine.org/digitalcleanup;

  • Сортування вторинної сировини – участь у всеукраїнському проєкті «Знайди. Сортуй. Здавай», а також внесення даних на Національну мапу пунктів прийому вторинної сировини: recyclingpoints.org;

  • Українці за кордоном – можуть організовувати прибирання онлайн або офлайн, дякувати приймаючим містам та підтримувати Україну на відстані.

Попередня реєстрація координаторів та проходження інструктажу за посиланням.

Національний онлайн брифінг та інструктаж координаторів Всесвітнього дня прибирання відбудеться онлайн з 10:00 по 12:00 6 вересня 2025 року.  Трансляція – на ФБ-сторінці.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.12.2025

«Знову відчувати шкільний вайб»: у Запоріжжі готуються до відкриття ще однієї безпечної «підземної» школи

Упродовж доби окупанти завдали 676 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Запорізьких школярів запрошують до участі у національному конкурсі «Репортер»

Розширено умови програми доступної іпотеки «єОселя»: Уряд України ухвалив відповідне рішення

Мелітопольські підприємці створили успішний бізнес у Запоріжжі та працевлаштували 30 людей

Єдність, надія та добро: у Запоріжжі запалав Вифлеємський вогонь миру

Енергетична ситуація в Запорізької області: обмеження ГПВ – без посилення

«Керуй змінами»: жінок, які працюють у транспортній сфері, запрошують до участі у навчанні

Упродовж доби окупанти завдали 684 удари по 24 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1393-го дня війни

Діти Захисників і Захисниць із Запорізької області провели два тижні у В’єтнамі