Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

500 тисяч гривень на розвиток: ветеран розширив власний бізнес завдяки гранту від Запорізької ОДА

25 серпня 2025 - 12:00

В одній із громад Запорізької області ветеран війни Микита Шевченко зміг розширити власну справу за допомогою гранту від Запорізької обласної держадміністрації. Грантові кошти чоловік спрямував на закупку сучасного обладнання для станції технічного обслуговування автівок.

Микита Шевченко 20 років працював на одному з промислових підприємств Запоріжжя. Він був майстром зміни, займався спортом та ростив двох доньок.

– Було щасливе життя, безтурботне. Коли розпочалася антитерористична операція, пішов добровольцем. А в перший день повномасштабного вторгнення мене призвали до лав Збройних Сил України. Завдяки попередньому досвіду цю війну я зустрів підготовленим: знав, що робити, куди їхати, як себе поводити, – розповідає Микита Шевченко.

Чоловік ніс службу в 53-й окремій механізованій бригаді, пройшов бої за Бахмут, керував підрозділом. Через два роки звільнився за сімейними обставинами.

– Я повернувся та дізнався, що моє підприємство не працює. А на фронті я навчився ремонтувати автомобілі. Там хочеш того чи не хочеш, а кожен навчиться цьому. Тому вирішив займатися тим, що вмію, й відкрив станцію технічного обслуговування автівок. Роблю в буквальному сенсі все, що потрібно людині, у якої є транспорт: шиномонтаж, рихтування, балансування, заправку автокондиціонера, ремонт тощо, – повідомив ветеран.

Щоб закупити необхідне сучасне обладнання, Микита подав власний бізнес-план на грантову програму від Запорізької ОДА.

– Я намагався податися декілька разів на грант «Власна справа», але там не вийшло. А від Запорізької ОДА отримав грант на 500 тисяч гривень. За ці кошти придбав 3D-стенд розвалу-сходження, шиномонтажний станок та інше. Я вдячний за такі можливості розвивати власний бізнес, – зазначив Микита Шевченко.

Наразі ветеран ремонтує автівки самостійно. Навіть приміщення для СТО облаштовував власними руками. Але на майбутнє у чоловіка ще багато планів.

– Зараз мені не вистачає лише надійного напарника й трохи часу. Хочеться ще автомийку зробити, благоустрій території. Є ідея побудувати скейт-парк. Навіть бізнес-план уже є. Хочеться розвиватися, працювати, піднімати економіку України та громади, – підсумував Микита Шевченко.


Читайте також

Сприяємо консолідації та взаємодії. Долучайтесь до мапування ІГС

Підприємці Запоріжжя та області!

«Діалог влади та бізнесу»: компенсації від держави для розвитку підприємництва

День віри, єдності та любові до рідного краю: у Запоріжжі відзначили п’яту річницю створення Софіївської громади

«Що? Де? Коли? Запоріжжя: історія й сьогодення» – школярі з усієї області перевірили свої знання про місто за порогами

Підвищення правової обізнаності внутрішньо переміщених осіб: стартує серія вебінарів

Спільна мета – сильна область і згуртоване суспільство: у Запоріжжі відбувся Форум громадських організацій області

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 13.10.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1327-го дня війни

Загалом упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 18 населених пунктах Запорізької області.

Від серця до серця: культурний міст дружби між громадами Запорізької області та Житомирщини

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 12.10.2025