Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі відкрили віртуальну галерею – «Бестіарій Марії Примаченко»

4 жовтня 2025 - 15:00

У Запорізькому обласному художньому музеї презентували грантовий проєкт «Бестіарій Марії Примаченко». Вперше відвідувачі отримали можливість зануритися у світ геніальної художниці у форматі віртуальної реальності.

Унікальна віртуальна галерея створена за підтримки Українського культурного фонду та Благодійного фонду «Творча спадщина родини Марії Примаченко». Проєкт реалізувала команда музею спільно з партнерами. Відкриття галереї присвятили Дню міста Запоріжжя, що надало події особливого символізму.

– Для нашого музею це новий досвід. Ми разом з Українським культурним фондом створили проєкт «Бестіарій Марії Примаченко». Хочу подякувати всім, хто долучився, адже це важлива подія для нашого міста й нашої культури, – зазначила т. в. о директорки музею Юлія Мартиненко.

Віртуальна галерея складається з трьох залів. У першому відвідувачі знайомляться з біографією художниці та її рідним селом. Другий – занурює у світ народних казок, які надихали майстриню. А третій – справжня «родзинка»: в ньому оживають 11 картин Марії Примаченко, які можна роздивитися у віртуальному просторі.

– Ми хотіли, щоб ці твори побачили не тільки в музеї, а й у будь-якому куточку світу. Це справжній прорив для Запорізького художнього музею в новітніх технологіях, – розповіла головна спеціалістка Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Дар’я Сохацька. 

Перші відвідувачі вже встигли оцінити унікальність та креативність музейного проєкту.

– Я роздивлялася картини настільки близько, що здавалося, ніби вони оживають. Навіть було відчуття, що стіни музею розширюються, коли наближала полотно в окулярах. Моментами було аж моторошно. Дуже цікаво, я такого ще не бачила. Це класно, що нові технології з’явилися саме в нашому Запоріжжі та нашому музеї, – поділилася враженнями відвідувачка музею пані Олена.

Віртуальна реальність відкриває нові горизонти для мистецтва. За словами відвідувача галереї Родіона, ефект віртуальної реальності перевершив усі очікування.

– Мене здивували можливості віртуальної реальності. Картини виглядають дуже гарно, навіть яскравіше, ніж у житті. У залах можна побачити стільки всього – багато полотен, які вражають. Це справді круто, мені дуже сподобалося, – поділився запоріжець.

Особливістю проєкту є безкоштовний доступ для відвідувачів. Кожен охочий може ознайомитися з «Бестіарієм Марії Примаченко» у Запоріжжі, а надалі виставка мандруватиме іншими освітніми та культурними закладами України. 

– Запоріжжя – прифронтове місто, але навіть тут маємо змогу зберігати і примножувати культурні цінності. «Бестіарій Марії Примаченко» відтепер буде доступний усім відвідувачам й стане важливою складовою культурного життя нашого регіону, – підсумувала директорка Департаменту культури Запорізької ОДА Альона Власова.


Читайте також

Діалог про майбутнє регіону: Іван Федоров зустрівся з молоддю Запорізької області

Нові враження, емоції та щирі спогади: школярі з Василівської громади відвідали Львівщину

Жителі Запорізької області можуть отримати матеріальну допомогу в разі поранення: як її оформити

Запорізькі фахівці переймали кращі практики роботи ЦНАП на Івано-Франківщині

Повернення додому починається з ремонту: триває відновлення ще одного пошкодженого ворогом будинку

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1568-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.06.2026

Упродовж доби окупанти завдали 808 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області

«Зупинись. Вшануй»: у Запоріжжі молодь долучилася до загальнонаціональної хвилини мовчання

У Запоріжжі триває ремонт пошкодженого будинку внаслідок ворожого обстрілу

Як знайти роботу, отримати грант і реалізувати власну ідею: у Запоріжжі відбулося засідання Обласної молодіжної ради

Оголошення про засідання Координаційної комісії з питання обліку об’єктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб при Запорізькій обласній військовій адміністрації