Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Нас єднає Байда»: 55 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

18 жовтня 2025 - 12:10

У Запоріжжі відбулася урочиста посвята до юнацького руху «Байда». Цьогоріч до лав молодіжного патріотичного руху долучилися 55 хлопців і дівчат із різних куточків області. Привітати юних патріотів з посвятою завітали заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін, представники міської влади, правоохоронці та ветерани.

Серед нових учасників руху – активна та щира 16-річна Вероніка. Вона розповіла, що приєдналася до «Байди», бо хоче діяти, допомагати й змінювати світ довкола себе.

– Якось до нас у школу прийшли поліцейські та розповідали нам про юнацький рух «Байда». Мене це дуже зацікавило. Я вступила до руху, бо хочу допомагати. У першу чергу – нашим військовим, людям і безпритульним тваринам. Ми всі – одна команда і разом можемо зробити багато добра, – додає Вероніка.

Посвята відбулася на острові Хортиця. Під звуки барабанів юні байдівці промовили урочисту клятву – бути чесними, сміливими, допомагати іншим і завжди залишатися вірними Україні. Кожен із них отримав шеврон – символ великої родини руху «Байда».

– Патріотизм – це не просто слова чи гасла. Це щоденні вчинки, готовність діяти, підтримувати, захищати. І сьогодні кожен із вас уже довів, що здатний на це. Ви – гордість нашої нації, і я пишаюся кожним з вас, – наголосив начальник ГУНП України в Запорізькій області Артем Кисько.

Посвята традиційно розпочалася зі слів «Слава Україні!» та передачі символічного вогню єднання – смолоскипа, який уособлює силу, мужність і непохитність українського духу.

– Нехай у ваших серцях незгасно палає любов до України, віра в її перемогу та впевненість у нашому спільному майбутньому. Нас об’єднує любов до України, нас єднає «Байда», – звернулися старші активісти до нових учасників руху.

Вже більше двох років в Запорізькій області діє юнацький рух «Байда», до 14 осередків якого залучено вже близько 350 підлітків. Цього разу до «Байди» долучилися нові учасники з Комунарського району міста, а також Василівського, Бердянського та Мелітопольського районів області. 

– Юнацький рух «Байда» – це не просто об’єднання активної молоді. Це спільнота, де виховуються справжні громадяни, лідери та патріоти, які своїми вчинками вже сьогодні формують майбутнє України, – зазначила секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко.

Заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін привітав юних байдівців і подякував їм за активну громадянську позицію.

– Кожен із вас стає частиною великої команди, яка змінює країну. Я вдячний кожному, хто не сховався за телефонами, а взявся діяти, навчатися, організовувати проєкти. Ви – наше майбутнє, і воно у надійних руках – підсумував Михайло Семікін.

Читайте також

Пам'ятаємо кожного: 85 нових дзвіночків зʼявилися на Дереві пам’яті

Діалог влади та бізнесу: електронні сервіси ПФУ – крок до цифрового офісу

Для дорослих і дітей: запорізькі артисти запрошують глядачів на святкові вистави

«Футбол сильніший за сирени»: у Запоріжжі підбили підсумки першого етапу спортивного проєкту

Люди з великим серцем: у Запоріжжі відзначили Міжнародний день волонтера

«Дуальна освіта – потужний «якір» для молоді, який заохочує її залишатися в Україні», – заступник Міністра освіти і науки Микола Трофименко

Загалом упродовж доби окупанти завдали 776 ударів по 23 населеним пунктам Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1380-го дня війни

Громади та комунальні підприємства Запорізької області отримали чергову партію нової спецтехніки

Графіки погодинних відключень світла у Запоріжжі: як розподіляють навантаження

Державний бюджет-2026: зарплати вчителів суттєво зростуть

Безоплатне харчування для всіх школярів та рух до стандартів ЄС: в Україні оновили Стратегію реформування шкільного харчування