Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Безпека на дорогах Запоріжжя: світлофори з постійним енергопостачанням

8 січня 2026 - 15:30

Комунальне підприємство «Запоріжміськсвітло» обладнало в Запоріжжі близько 120 світлофорів джерелом резервного живлення. Сучасні та енергозахищені регулятори руху сприяють підвищенню безпеки на дорогах міста. 

Через планові відключення електроенергії виникла необхідність встановлення автономних приладів живлення для безперервної роботи світлофорів.

– Робота світлофорів керується програмними алгоритмами. Світлові сигнали перемикаються відповідно до заданого режиму. Сучасні світлофори обладнані світлодіодними лампами, які є більш стійкими до стрибків напруги та споживають менше енергії, – зазначив начальник аварійно-диспетчерської служби Володимир Тіщенко.

Світлофори обладнані й гучномовцями. Звуковий супровід при зміні сигналів сповіщає пішоходів про напрямок руху. Це особливо зручно для людей із порушеннями зору. Переваги нових регуляторів руху вже оцінили і автомобілісти, і пішоходи.

– Приємно, що світлофори працюють навіть при відключенні світла – це покращує життя не тільки водіям, а й пішоходам. Тепер можна спокійно переходити дорогу і не боятися, особливо людям з дітьми у вечірній час. Встановлення цих світлофорів – хороший досвід для міста, –  поділився тридцятирічний житель Запоріжжя Микола. 

На думку запоріжанки Людмили, світлофори із безперервною роботою запобігають великій кількості ДТП.

– Хотілося б, щоб кількість таких світлофорів збільшувалася. Коли повертаєшся додому у пізній час, завжди хвилюєшся за свою безпеку,  переходячі дорогу. Тепер, коли в місті є сучасно обладнані світлофори, почуваю себе набагато безпечніше, – зауважила дівчина.

Цьогоріч комунальники планують обладнати ще близько 50  світлофорів, які працюватимуть навіть за відсутності електропостачання. 

Читайте також

Збір анкет на Global Teacher Prize Ukraine-2026 розпочато: запорізьких вчителів запрошують до участі

Синхронність, технічна майстерність та віра у перемогу: запорізькі спортсмени підкорюють міжнародні арени

Поділитися теплом: 100 пасок для тих, хто полишив дім

Впродовж доби окупанти завдали 853 удари по 40 населених пунктах Запорізької області

Понад сотня команд і напружений фінал: у Запоріжжі пройшов обласний етап турніру «Шкільний м’яч»

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Хід зроблено: у Запоріжжі стартував обласний етап «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»

Запорізьку молодь, яка досліджує та популяризує історію України, запрошують взяти участь у конкурсі на здобуття стипендії ім. Е. Зуба

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 756 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Від роботи лікарень до підтримки родин: як стажери Запорізької ОДА занурюються в реальні виклики регіону

Прозорість бізнесу та оцінка партнерів: запорізькі підприємці вивчали інструменти YouControl