Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влучність, дисципліна, відповідальність: у Запоріжжі проходять заняття зі стрілецької підготовки для школярів

13 січня 2026 - 12:35

В одній із запорізьких шкіл проводяться заняття з інтегрованого курсу «Захист України». У межах реалізації базових модулів – домедичної та стрілецької підготовки, а також керування БпЛА – навчальні заняття проводять сертифіковані інструктори-ветерани. Експериментальний проєкт стартував цього року. Він реалізується за участі Запорізького обласного центру національного спротиву та ветеранської політики за підтримки благодійної організації «Координаційний центр допомоги Запорізької області».

Викладачами модуля зі стрілецької підготовки є ветерани-інструктори. Один з них – провідний фахівець Центру національного спротиву Олександр. 

– Сьогодні проводимо заняття для двадцяти шести школярів – учнів 11 класу. Стрілецька підготовка є експериментальним модулем, який розрахований на 12 годин. Тренування покликані формувати в учасників практичні навички роботи та поводження зі зброєю. Під час занять використовується пневматичний автомат, максимально наближений до бойового: це повна копія справжньої зброї, але безпечний варіант для навчання дітей. Передусім учні проінформовані про правила безпеки. Головне для стрільця – дисципліна. Якщо стрілець не дисциплінований, то він уже не стрілець, – зазначив Олександр.

Учні складають заліки, які включають дві стрілецькі вправи – стрільбу по стандартній та різнорівневій мішенях. Друга вправа виконується у положенні стоячи, лежачи та з коліна. Діти з інтересом долучаються до інтерактивних занять та відзначають доброзичливість інструкторів.

– Насправді, я думала що це набагато легше. Але коли з’явилась можливість спробувати самостійно, зрозуміла, наскільки це тяжкий труд. Найбільше в цьому модулі сподобалося розбирати автомати. Стріляти цікаво, але влучити в ціль дуже важко. Важливо, щоб сучасна молодь розуміла, що сьогодні переживають наші воїни на фронті, – поділилася враженнями учениця 11-го класу Софія.

Навчальний предмет/інтегрований курс «Захист України» проходить на базі осередку в одній із запорізьких шкіл. Він був створений цього року та об’єднав понад 900 учнів 10–11 класів. Усі одинадцятикласники пройдуть курс зі стрілецької підготовки протягом семестру.  

– Цей модуль надзвичайно важливий в сучасних умовах для кожного громадянина України. Модель гібридної війни вимагає від кожного бути готовим стати на захист своєї країни. Відпрацювання курсу потребує дуже багато уваги та певних навичок, які учень може набути тільки під час практичних занять у тирі. Діти набувають певного досвіду, який, щиро сподіваємося, їм не доведеться застосувати, – підсумував директор школи Володимир Миколайович.


 

Читайте також

Упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 39 населених пунктах.

Команда Мінекономіки – в Запоріжжі

Графік проведення прямих "гарячих" телефонних ліній керівництвом облдержадміністрації у лютому 2026 року

«Надихаюся друзями, колективом, роботою», – ветеран Олександр Шевчук про цивільне життя

Гуманітарна допомога прифронтовому регіону: керівник фонду Project Victory Ukraine відвідав Запорізьку область

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.02.2026

«Ой, що це?»: вивчаємо, навчаємо та спілкуємось українською

Упродовж доби окупанти завдали 517 ударів по 32 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1442-го дня війни

Команда Мінекономіки – в Запоріжжі

Посилити захист і відновити інфраструктуру: засідання штабу з ліквідації наслідків ворожих ударів у Вільнянську

Адаптувати до подальшого життя та допомогти не втратити себе: як проходить реабілітація цивільних у Запорізькій області