Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Синергія влади та громадського сектору: як в Запоріжжі допомагають евакуйованим

28 січня 2026 - 10:00

Запоріжжя щодня зустрічає людей, які виїхали з-під обстрілів, залишивши дім, звичне життя і плани. В обласному центрі внутрішньо переміщеним особам надають першу необхідну допомогу. Як відбувається евакуація з прифронтових територій та як працює Запорізький транзитний центр, перевірили представники Департаменту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, Міністерства розвитку громад та територій України.

На сьогодні в Запорізькій області проживає понад 225 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Через посилення ворожих атак з прифронтових громад щодня виїжджають близько 60 людей. Першим пунктом, де евакуйовані громадяни можуть отримати комплексну допомогу, став Транзитний центр, який працює з листопада минулого року.

– Цей Транзитний центр – результат багатомісячної спільної роботи влади й громадського сектору. Ми зібрали волонтерів, благодійні організації, перевірили власні можливості, щоб створити єдиний чіткий механізм. Тут ми можемо розмістити 150 людей і надати їм допомогу в усіх питаннях. Соціальний захист, Пенсійний фонд, медична, фінансова допомога, продуктові набори – все це в одному місці. При цьому більшість людей не хоче їхати далі – вони залишаються в області з надією повернутися додому, щойно це стане можливим, – наголосила заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна.

Окрім матеріальної та психологічної підтримки ВПО, благодійні та громадські організації долучаються й до облаштування місць тимчасового перебування.

– У Запорізькій області ми побачили справжню синергію.  Влада взяла на себе роль координатора, об’єднала громадські організації й вибудувала спільну роботу. Досвід вашого Транзитного центру може бути прикладом для інших регіонів, – зауважила Єлизавета Степанець, директорка Департаменту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, Міністерства розвитку громад та територій України.

Читайте також

Коли рідний дім під ворожими обстрілами: історія евакуації 66-річного жителя Пологівщини

Аграрні громадські організації Запорізької області запрошують пройти опитування щодо впровадження стандартів ЄС

«Останній активіст»: запорізька молодь опановувала навички кризового менеджменту

СБУ та ДБР викрили канал незаконного переправлення військових за кордон: затримано організаторів схеми

«Біжу за мову»: запоріжців запрошують долучитися до всеукраїнського забігу

Впродовж доби окупанти завдали 833 удари по 43 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1525-го дня війни

Школярі із Запорізької області взяли участь в проєкті «Залізна зміна»

Крафтових виробників Запорізької області навчали просуванню власних брендів і продажам через соцмережі

Ліки ближче: як у Запорізькій області працює «Укрпошта.Аптека»

Період потепління – це сезон ризиків: як уберегтися від кишкових інфекцій

Дорога додому: з Казахстану до України повернули двох запорізьких дітей