Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Волинська трагедія у документах

14 травня 2010 - 16:10

Відкриття документальної фотовиставки

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття документальної фотовиставки «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Одними з перших світлини оглянули заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук та голова облради Павло Матвієнко.

Організаторами виставки «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА» виступає Всеукраїнська громадська організація «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна» та Громада Увічнення Пам’яті Жертв Злочинів Українських Націоналістів (Польща). Виставка побувала вже у Києві та Луганську.

Експозиції представлені фотокопіями оригінальних світлин та документів з державних польських архівів та приватних колекцій. Фонд виставки налічує понад 4 000 документів та 59 планшетів.

На  представлених фотографіях запоріжці зможуть побачити українців, поляків, євреїв, які загинули внаслідок діяльності ОУН-УПА у роки Великої Вітчизняної війни.

- До цієї виставки треба відноситись як до однієї зі сторінок нашої історії. Я сподіваюсь, що ці факти історії допоможуть запоріжцям переосмислити, переоцінити деякі невідомі раніше моменти, - звернувся до відвідувачів виставки заступник голови ОДА Микола Ярмощук. Також посадовець наголосив, що для освічених людей важливо приймати свою історію такою, як вона є. Ця виставка розширює можливості це зробити.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

«Діалог влади та бізнесу»: на порядку денному – бронювання працівників критично важливих підприємств

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

СБУ затримала агента рф, який готував ворожі обстріли по енергогенеруючих підприємствах України

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» по-гуляйпільськи: нові партнерства та оздоровлення дітей

«В спорті загартовується не спортсмен, а людина» – заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв

Впродовж доби окупанти завдали 569 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Шість автобусів з Мілану незабаром курсуватимуть вулицями Запоріжжя

Турбота про здоров’я й навчання: у Запоріжжі облаштовують новий цифровий освітній центр у дитячій лікарні

Запорізька область та Фонд «Ященко»: старт нової співпраці