Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сучасна освіта: коледжі Запоріжжя отримали інтерактивні панелі від Японії

30 березня 2026 - 10:00

Сучасне обладнання для якісної освіти. У Запорізькій області сім закладів фахової передвищої освіти отримали інтерактивні панелі від Уряду Японії. Техніка допоможе зробити освітній процес більш ефективним та практико-орієнтованим. 

До Запорізького медичного фахового коледжу надійшло 14 інтерактивних панелей, які допоможуть викладачам зробити навчання більш наочним і практичним.

– Ця підтримка суттєво посилить якість освітнього процесу та підготовку майбутніх медичних фахівців. Нове обладнання дозволяє поєднувати теорію з практикою, особливо у викладанні клінічних дисциплін –  внутрішньої медицини, хірургії, педіатрії, реабілітації. Завдяки інтерактивним панелям викладачі можуть демонструвати процеси надання невідкладної допомоги та відпрацьовувати практичні навички, які сьогодні критично необхідні, – зазначила директорка закладу освіти Ірина Петрівна. 

Нові інтерактивні панелі встановили й у педагогічному фаховому коледжі Хортицької національної академії. Вони стануть важливим інструментом у підготовці майбутніх вчителів та вихователів, які мають володіти сучасними технологіями. 

– Ми отримали п’ять інтерактивних панелей від Уряду Японії за підтримки Міністерства освіти і науки України, і щиро вдячні за цю допомогу. Для закладу освіти з прифронтового міста це надзвичайно важливо. Раніше таких можливостей не було, а тепер ми можемо зробити освітній процес більш сучасним і ефективним. Ці панелі дозволять не лише проводити заняття, а й активно використовувати їх у виховній та позакласній роботі. Сьогодні діти звикли до гаджетів, і наше завдання – спрямувати це у навчання та розвиток, – переконаний директор педагогічного фахового коледжу Володимир Мирославович. 

Загалом японські партнери передали Україні понад 7 тисяч одиниць комп’ютерної техніки для 382 фахових коледжів і шкіл. Коледжі Запорізької області отримали 46 інтерактивних панелей.

– Це результат співпраці з Міністерством освіти і науки України та міжнародними партнерами з Японії. Для нас принципово важливо підтримувати розвиток фахової освіти, адже вона формує висококваліфікованих і затребуваних фахівців. Ми розуміємо, що відновлення освіти починається з оновлення матеріально-технічної бази. Водночас це не лише про інфраструктуру – це інвестиція в наших дітей і майбутнє країни. Інтерактивні панелі відкривають нові можливості для викладачів: впровадження сучасних технологій, підвищення якості навчання та розширення практичної підготовки студентів, – наголосила директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Олена Казаннікова. 

Проєкт «Невідкладне покращення обладнання для надання освітніх   послуг» реалізується Міністерством освіти і науки України за підтримки грантових угод між Урядом України та Japan International Cooperation Agency (JICA). Це один із найбільших проєктів підтримки освітньої системи України від Японії, мета якого – покращення практичного навчання, доступу студентів до інновацій і підвищення якості освіти в умовах воєнного стану.

Читайте також

Евакуація під атакою дронів: військові та поліцейські евакуювали двох останніх жителів села у прифронтовій громаді

Запоріжжя та Вестерноррланд посилюють співпрацю в енергетиці та кризовому реагуванні

Від рингу до басейну: запорізькі спортсмени вибороли медалі на чемпіонатах України

Тут можна не боятися: в одному з медзакладів Запоріжжя облаштовують простір, дружній для дітей

«Ігри ветеранів 2026»: запорізьких ветеранів та ветеранок запрошують до участі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2026

Запорізька область посилює фронт, ППО та медичну інфраструктуру

Розпочато прийом заявок на участь у національному конкурсі «Молодіжна столиця України – 2026»

Упродовж доби окупанти завдали 973 удари по 49 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1539-го дня війни

Ще 85 дзвіночків з’явилися на «Дереві пам’яті»: у Запоріжжі вшанували пам'ять полеглих Захисників та Захисниць України

Запорізькі спортсмени – серед найкращих в Україні: перемоги на престижних всеукраїнських стартах