Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Як підготуватися до нових кліматичних умов: запоріжців запрошують приєднатися до Марафону кліматичної адаптації

2 травня 2026 - 10:00

В Україні з 4 по 17 травня проходитиме Марафон кліматичної адаптації. До участі запрошують громади, заклади освіти, громадські організації та всіх, хто готовий говорити про зміни клімату і шукати практичні рішення для подолання негативних наслідків.

Зміни клімату відчутні й в Україні – це спека, посухи, нестача води, зниження врожайності. Учасники марафону пропонують дивитися на це як на виклик, до якого потрібно готуватися вже зараз. Ініціатива об’єднує події по всій країні – від висадки дерев до лекцій, дискусій та онлайн-зустрічей. 

Марафон зосереджений саме на практичних рішеннях. Йдеться про те, як змінювати підходи у громадах, планувати розвиток із урахуванням нових умов і зменшувати ризики для людей.

До участі можуть долучитися всі охочі – незалежно від регіону чи формату діяльності. Усі події мають бути відкритими та доступними, а під час їхнього проведення організатори закликають мінімізувати використання одноразових матеріалів й обирати екологічні рішення.

Ініціатором марафону є Українська кліматична мережа – об’єднання громадських організацій, які працюють із темами клімату, енергоефективності, збереження природи та сталого розвитку. 

Детальніше про ініціативу – за посиланням.

Читайте також

Безкоштовна психологічна підтримка для ветеранів, військових та їхніх сімей: як отримати?

Об’єкти Запорізької області позначатимутьь міжнародним символом захисту культурних цінностей «Блакитний щит»

Від паяння до штучного інтелекту: у Запоріжжі завершилося навчання у літній школі «STEM: Інженерія» для старшокласників

Шлях від 17 до 1500 пацієнтів на місяць: як працює релокована Приморська центральна районна лікарня

Мобільна молодіжна робота в громадах: стартував грантовий конкурс для молодіжних громадських організацій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.08.2026

Завдяки всім рішенням від минулої осені ми змогли зимою та весною цього року перейти до значно більш технологічної оборони – звернення Президента

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

Добровільні внески, підтвердження стажу та майбутня пенсія: що потрібно знати про пенсійне забезпечення

«Мій Пиріг Незалежності»: запоріжців запрошують поділитися родинними рецептами та їхніми історіями

47 тисяч заживлених споживачів за тиждень: як запорізькі енергетики долають наслідки ворожих атак

Від відновлення пошкоджених будинків до підтримки родин: у Вільнянську визначили проблеми, які потребують першочергового вирішення