Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Імена, що назавжди у серцях: у Запоріжжі вшанували пам’ять 85 полеглих Захисників та Захисниць України

20 травня 2026 - 18:40

У Запоріжжі на гілках меморіалу «Дерево пам’яті» задзвеніли ще 85 дзвіночків. Кожен дзвіночок – це символ вдячності Героям, які віддали найдорожче за свободу та незалежність України. 

Серед тих, хто цього дня прийшов до меморіалу, була й пані Ілона – дружина бійця 23-ї окремої механізованої бригади Геннадія Третьякова. Військовий пройшов АТО та повномасштабну війну, а у грудні 2024 року загинув на Донецькому напрямку. 

– Мій чоловік був дуже відважною людиною. Те, що він віддав своє життя за нашу незалежність – це не випадковість, це його вибір. Він майже 10 років присвятив військовій службі. Він був творчим, дуже гарно малював, був тактовним і чуйним. Для мене він був опорою та підтримкою. Мені його дуже не вистачає, – поділилася дружина загиблого Героя пані Ілона. 

Дзвіночок на «Дереві пам’яті» на честь свого Захисника закріпила й пані Антоніна. Її чоловік Андрій Шпак загинув у лютому 2024 року поблизу села Синьківка Харківської області. 

– Він був людиною слова. Завжди говорив правду в очі, був чуйним і небайдужим до чужого болю. Мій чоловік усе життя присвятив людям: ми допомагали дітям, організовували табори, годували тих, хто цього потребував. Навіть на фронті він не міг залишитися осторонь. Їздив на найнебезпечніші евакуації, бо казав, що кожен Герой має повернутися додому. Його позивний «Капелан» з’явився не просто так – до нього завжди йшли за підтримкою, порадою і теплом, – розповіла дружина полеглого Захисника.  

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров, заступник голови ЗОДА Михайло Семікін, голова обласної ради Олена Жук, представники силових структур, ветеранської спільноти, молодіжного руху «Байда» та члени родин вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання. Вони поклали квіти до «Дерева пам’яті», на знак скорботи та пошани до загиблих воїнів.

Читайте також

До уваги водіїв: обмеження руху по одній смузі Вантового мосту

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.07.2026

Упродовж доби окупанти завдали 1106 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області

Служити людям у прифронтовому регіоні: 11 років роботи Національної поліції

Діалог влади та бізнесу: актуальні питання загальнообов’язкового державного соціального страхування

Спека, дефіцит електроенергії та графіки відключень: у Запоріжжі пояснили ситуацію в енергосистемі

«Те, що демонструє Запорізький регіон, – це справжні опір та стійкість», – делегації Посольства Королівства Бельгії та УВКБ ООН – у Запоріжжі

Нові міжнародні перемоги запорізьких спортсменів

Прощання з Миколою Олександровичем Фроловим

Затишок у лікарні: як «Простори турботи» допомагають маленьким пацієнтам та їхнім батькам

3 липня – День створення Кирилівської громади

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2026