Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Збираємо валізу додому»: у Запоріжжі пройшов ювілейний фестиваль «ЧерешнЕво»

13 червня 2026 - 12:25

У Запоріжжі відбувся 15-й ювілейний фестиваль Мелітопольщини «ЧерешнЕво». Цьогоріч свято пройшло під символічним гаслом «Збираємо валізу додому» та стало нагадуванням про незламність громади, її традиції та віру в повернення до рідного міста.

Фестиваль уже багато років залишається головною візитівкою Мелітополя, адже символ міста – черешня. На учасників чекала тематична фотозона, концертна програма, творчі майстер-класи для дітей і дорослих, інтерактивні конкурси від освітніх закладів та традиційний розіграш подарунків. Фестиваль відкривало «Черешневе дефіле» від маленьких мелітопольців. 

Однією з найпопулярніших локацій стала експозиція «Чері-сторі», де були представлені особисті речі жителів Мелітополя, що стали символами пам’яті про рідне місто.

– Кожна річ тут має власну історію та свого власника. Це не музейні експонати – це частинки життя мелітопольців, які нагадують нам про дім, традиції та людей, яких ми любимо, – розповіла авторка локації Катерина Лещенко.

Особливу атмосферу фестивалю створювали представники релокованого бізнесу. Підприємство «Родинна пекарня» з Мелітополя представило для гостей випічку та десерти з черешнею.

– Ми починали все з нуля вже у Запоріжжі. Було непросто, але потрібно було рухатися вперед і показувати приклад. Для нас участь у фестивалі – це можливість хоча б на день повернутися до нашого Мелітополя, – поділилася директорка «Родинної пекарні» Вікторія Долга.

Тематичні святкування «ЧерешнЕво» пройдуть в Координаційних центрах «Саме тут» у Києві, Дніпрі та Львові. Крім того, фестиваль відбудеться й у Гамбурзі наприкінці червня. 

– Є речі, які неможливо забрати із собою з рідного міста, але вони назавжди залишаються в серці. Це атмосфера літнього Мелітополя, рідні голоси, знайомі вулиці та фестиваль «ЧерешнЕво». Сьогодні Мелітополь – це не стіни й не будівлі. Мелітополь – це люди, які продовжують триматися разом, – наголосив заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін. 

Організатори подякували всім присутнім, хто розділив цей день та теплі спогади про «черешневу столицю» країни з ними. Адже кожен з нас, як і вся Україна, чекає на повернення Мелітополя додому. А поки, попри всі виклики війни, мелітопольці продовжують збиратися разом, підтримувати одне одного та берегти традиції рідного краю. І кожна така подія наближає день, коли фестиваль знову проходитиме на вулицях вільного українського Мелітополя.

Читайте також

Почути людей і побачити реальність: делегація зі США та УВКБ ООН відвідала Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.06.2026

Діалог влади та бізнесу: програми відновлення підприємств, постраждалих внаслідок воєнних дій

Упродовж доби окупанти завдали 871 удар по 49 населених пунктах Запорізької області

«Віримо, що над нашим містом знову замайоріє синьо-жовтий стяг»: у Запоріжжі відзначили день Енергодара

Діалог влади та бізнесу: літній сезон без податкових ризиків – правила роботи для розважального бізнесу

Півтори години після удару: як енергетики повернули світло 50 тисячам запоріжців

СБУ та Нацполіція перекрили черговий канал незаконного збуту засобів ураження

Зберігаючи зв’язок із домом: 14 громад Запорізької області відзначають річницю створення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.06.2026

СБУ повідомила про підозру учаснику катувань мирних мешканців в окупованому Мелітополі

Упродовж доби окупанти завдали 949 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області