Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Кібербезпека в умовах війни: СБУ провела для запорізьких медійників семінар із кібербезпеки та цифрового захисту

24 червня 2026 - 11:00

Для інформування медіаспільноти про актуальні кіберзагрози та шляхи протидії їм Управління СБУ в Запорізькій області спільно з Запорізькою обласною військовою адміністрацією та у взаємодії Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення провело навчальний семінар із кібербезпеки та цифрового захисту для представників регіональних засобів масової інформації.

Під час заходу учасники обговорили сучасні виклики у сфері кібербезпеки, розглянули практичні приклади кібератак та відпрацювали алгоритми взаємодії у разі виникнення кіберінцидентів. Семінар об’єднав представників медіа Запорізької області, які отримали актуальну інформацію щодо захисту інформаційних ресурсів в умовах воєнного стану.

Практичну та теоретичну частини навчання забезпечили фахівці Регіонального центру забезпечення кібербезпеки Управління СБУ в Запорізькій області.
Під час тренінгу експерти розібрали реальні приклади кібератак, спрямованих проти медіаресурсів, ознайомили учасників із сучасними інструментами виявлення та протидії кіберзагрозам, а також акцентували увагу на основних ризиках для редакцій та журналістів.

Окремий блок був присвячений питанням цифрової гігієни. Фахівці наголосили, що одними з найпоширеніших причин успішних кібератак залишаються використання слабких паролів, відсутність двофакторної автентифікації, а також необережне ставлення до підозрілих листів, повідомлень і посилань.
У практичній частині учасники відпрацювали порядок дій під час типових кіберінцидентів, отримали рекомендації щодо захисту робочих пристроїв та ознайомилися з актуальними методами виявлення й нейтралізації кіберзагроз.

Від початку повномасштабної агресії рф фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ разом із регіональними підрозділами успішно відбили понад 15 тисяч кібератак та кіберінцидентів.

Серед пріоритетних цілей російських спецслужб залишаються об’єкти критичної інфраструктури, органи державної влади, підприємства державного та приватного секторів, а також підрозділи Сил оборони України.

Захід організували кіберфахівці Регіонального центру забезпечення кібербезпеки Управління СБУ в Запорізькій області спільно з Запорізькою обласною військовою адміністрацією та у взаємодії з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за підтримки Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ.

Читайте також

Безкоштовна психологічна підтримка для ветеранів, військових та їхніх сімей: як отримати?

Об’єкти Запорізької області позначатимутьь міжнародним символом захисту культурних цінностей «Блакитний щит»

Від паяння до штучного інтелекту: у Запоріжжі завершилося навчання у літній школі «STEM: Інженерія» для старшокласників

Шлях від 17 до 1500 пацієнтів на місяць: як працює релокована Приморська центральна районна лікарня

Мобільна молодіжна робота в громадах: стартував грантовий конкурс для молодіжних громадських організацій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.08.2026

Завдяки всім рішенням від минулої осені ми змогли зимою та весною цього року перейти до значно більш технологічної оборони – звернення Президента

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

Добровільні внески, підтвердження стажу та майбутня пенсія: що потрібно знати про пенсійне забезпечення

«Мій Пиріг Незалежності»: запоріжців запрошують поділитися родинними рецептами та їхніми історіями

47 тисяч заживлених споживачів за тиждень: як запорізькі енергетики долають наслідки ворожих атак

Від відновлення пошкоджених будинків до підтримки родин: у Вільнянську визначили проблеми, які потребують першочергового вирішення