Новини

Сучасний виборчий процес має свої особливості

31 жовтня 2010 - 17:21

Цікаві тенденції сучасного виборчого процесу журналістам окреслив декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський.

На думку незалежного експерта Максима Лепського, якого запросили у прес-центр облдержадміністрації,  цього року кампанія по виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів має декілька цікавих особливостей.

По-перше, при підготовці зовнішньої реклами практично всі кандидати орієнтувались на впізнавання, а не на виборчу активність. Це призвело до того, що в електорату не була сформована цілісна ідейна картина партій. Наслідок – частина виборців готова голосувати за кандидатуру міського голови з однієї партії, а в депутати облради чи міськради - з іншої.

Окрема тема, переконаний Максим Лепський, депутати, які проходять по мажоритарній системі. Після виборів відбудеться чергова перевірка влади на вміння вести переговори та домовлятися з опонентами.

Також особливістю сучасного виборчого процесу є низька активність проведення екзот-полів та приріст електоральної симпатії до комуністичної партії.

 

Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації

Читайте також