Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Замість ямкового ремонту дорожники вимушені витрачати гроші на вивіз сміття

2 березня 2016 - 10:02

Торік витрати на збір і вивіз сміття склали 1 363 тис. грн., а за ці гроші можна було ліквідувати понад 4 500 кв.м ямковості. Проте, узбіччя доріг залишаються «прикрашеними» пустими пляшками, пакетами, недопалками, обгортками, а подекуди й будівельним сміттям. У Службі автомобільних доріг у Запорізькій області жителів краю та автомобілістів закликають не смітити, адже це, в першу чергу, погано впливає на навколишнє середовище та безпеку дорожнього руху.

- Навесні в дорожників чимало клопоту. Окрім основної роботи з відновлення дорожнього полотна ще необхідно привести до ладу смуги автомобільних доріг, а це не лише прибирання, а й очищення водовідвідних канав, водоскидних лотків, вирубка порослі, підсипка узбіч та інші роботи, - зазначає начальник відділу з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг Служби Петро Циганков. – Ці комплексні заходи вимагають робочих рук і коштів. Тим паче, що в умовах обмеженого фінансування державою, гроші на прибирання сміття в смузі відводу автодоріг не виділяються.

На думку дорожників області, приводом для виникнення такої ситуації, є те, що на територіях прилеглих сіл, дачних кооперативів не організовано централізоване збирання та вивезення побутових відходів, що змушує людей залишати сміття вздовж доріг та на автобусних зупинках.

Найбільш проблемні ділянки накопичення сміття на автодорогах Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя (поворот на с. Відрадне Запорізького району) та М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта (поворот на с. Сергіївка, с. Соколівка, с. Андріївка, с. Петромихайлівка Вільнянского району).

На сьогодні дорожні робітники активно прибирають узбіччя доріг, проте результати цієї роботи помітні здебільшого впродовж кількох днів. А потім знову з’являється сміття.

- Враховуючи важливість питання утримання в належному санітарному стані автомобільних доріг, з метою запобігання  перетворення смуг автодоріг у сміттєзвалища та забруднення навколишнього середовища, Служба автомобільних доріг у Запорізький області звертається до органів центральної та місцевої влади з проханням розробити та запровадити дієві заходи для організації централізованого збору та вивозу сміття. Служба автодоріг та районні дорожні організації не знімають з себе відповідальність за виконання робіт зі збору та вивезенню сміття, але без допомоги райдержадміністрацій, голів сільських рад це питання не може бути вирішене комплексно і в повному обсязі. Окрім цього, робітники дорожньої галузі звертаються до всіх користувачів автодоріг з проханням не допускати утворення сміттєзвалищ у смугах відводу доріг загального користування, - зазначив Петро Циганков.

Довідково: мережа автомобільних доріг загального користування в області з 01.01.2016 року становить 6986,0 км, із них державних 1628,2 км (міжнародних 392,8 км, національних 103,8 км, регіональних 214,3 км, територіальних 917,3 км), місцевих 5357,8 км (обласних 2515,9 км, районних 2841,9 км).      



Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Запорізька платформа безпеки та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії

У Запоріжжі виявили 2 автобуса, водії яких працювали без дозвільних документів

Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів

Звичайний хлопець виявив бажання піти на захист Батьківщини

Іван Федоров: «Науково-технологічний прорив допоможе Україні здобути перемогу»

Триває набір кадрового резерву держслужбовців

СБУ викрила «суддю» з Мелітополя, яка виносила сфабриковані вироки місцевим мешканцям