Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини безбар'єрності

Запорізький край робить ще один важливий крок до безбар’єрності

28 квітня 202317:30

Напад російських військ не завадить відбудовувати доступний простір для кожного в нашому регіоні. Архітектура змін розробляється урядовою командою за підтримки першої леді України Олени Зеленської.

Обласна влада опікується покращенням надання населенню публічних послуг

25 квітня 202315:00

На нараді очільника ЗОВА Юрія Малашка з керівниками структурних підрозділів ОДА та начальниками військових адміністрацій населених пунктів обговорили проблемні питання у сфері надання публічних послуг та доступу до державних електронних реєстрів.

Попри війну у Запорізькій області триває розбудова безбар’єрного простору для людей з особливими потребами

17 квітня 202310:40

Під головуванням першого заступника очільника ЗОДА Геннадія Тімченка відбулося спільне засідання обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури й робочої групи з розробки та впровадження обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Альбом безбар’єрних рішень. Розділ 1

17 лютого 202211:54

Міністерством розвитку громад та територій України спільно з громадською організацією «Безбар’єрність» в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії розроблено перший розділ Альбому безбар’єрних рішень.

Безбар'єрність: Як боротися зі стереотипами?

16 лютого 202216:45

Як боротися зі стереотипами, що заважають суспільству? Роз'ясненнями, починаючи з виховних занять у дитячому садочку й закінчуючи засобами масової інформації.

«Довідник безбар’єрності» відтепер доступний українською жестовою мовою

14 лютого 202217:20

У «Довіднику безбар’єрності» – посібнику з нової етики спілкування без ярликів, стереотипів чи образливих слів, з’явився переклад українською жестовою мовою. Відтепер проєкт, який розкриває знання про безбар’єрність та її філософію, і сам трансформувався у безбар’єрний.

Після реконструкції бердянська гімназія стане сучасним навчальним закладом з дотриманням усіх норм безбар’єрності

10 лютого 202212:35

Гімназія №1 “Надія” у місті Бердянськ - це перехідний проєкт президентської програми “Велике будівництво”. У 2021 році заклад став одним із об’єктів, який був визначений як заклад соціально-культурного призначення, що потребує реконструкції.

ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів

9 лютого 202212:42

Зараз в Україні запущено проєкт ”Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), який реалізується Alinea International у тісній співпраці з Офісом Президента України, а також Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки

На порталі «Дія» запрацював розділ «Дія. Бізнес без бар’єрів» та невдовзі з’явиться «Дія. Безбар’єрність»

8 лютого 202215:00

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у масштабному заході Diia Summit, під час якого розповіла про нові опції порталу державних послуг «Дія» в напрямі безбар'єрності.

В Україні працює електронний кабінет особи з інвалідністю

1 лютого 202210:30

„Електронний кабінет особи з інвалідністюˮ – це зручний інструмент від Міністерства соціальної політики України. Він дозволяє особам з інвалідністю та їх представникам вільно, не виходячи з дому, здійснювати реєстрацію в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.

За ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра презентує освітній серіал «Держава без бар’єрів»

27 січня 202216:47

Для впровадження принципів безбар’єрності під час комунікацій в роботі органів влади та формування довіри між громадянами та представниками влади, Мінцифра пропонує освітній серіал «Держава без бар’єрів» на платформі Дія.Цифрова освіта. 

«Довідник безбар’єрності» заговорив українською жестовою мовою

27 січня 202210:50

Чому правильно говорити «люди старшого віку» замість «старенькі», «крісло колісне» замість «інвалідний візок», «людина з інвалідністю» замість «інвалід», пояснює «Довідник безбар’єрності» – перший у країні сайт-словник і посібник з нової етики спілкування без ярликів та стереотипних чи образливих термінів.