"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У прес-центрі облдержадміністрації відбувся брифінг, на якому заступник голови облдержадміністрації з питань АПК Сергій Вегеря розповів про початок жнив 2004 року

13 липня 2004 - 15:20

Сергій Вегеря зазначив, що збір врожаю ранніх зернових культур (загальна площа посівів – 626 тис. га) почався у всіх районах області, окрім Кам‘янсько-Дніпровського. Особливість цьогорічних жнив полягає в тому, що косовиця зернових почалася одночасно по всій території України.

Перші намолоти ячменю і пшениці свідчать про високу врожайність – у середньому по області вона сягає більше 30 центнерів, що утричі вище минулорічного. Але часті дощі заважають організувати високопродуктивну працю. Тим не менше ранніх зернових зібрано вже більше 90 тис. тонн. Загалом планується зібрати понад 2 млн. тонн зернових.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про закупівлю продовольчого зерна врожаю 2004 року” від 28 квітня 2004 року № 532 кожна область повинна мати регіональний резерв зерна. За розпорядженням голови облдержадміністрації для нашої області передбачено створення такого в обсязі 68 тис. тонн продовольчого зерна, що відповідає 3-місячному запасу. Щоб своєчасно створити достатній резерв зерна та успішно реалізувати надлишки, підкреслив С. Вегеря, важливо повсюдно дотримуватись розумної цінової політики. Уряд рекомендує реалізовувати зерно лише через спеціалізовані біржі і за ціною не нижче 800 гривень за тонну (продовольча пшениця 3-го класу). В Автономній Республіці Крим пішли далі – офіційно уряд встановив ціну на пшеницю 3-го класу в 1000 гривень за тонну. У нашій області акредитовані міністерством аграрної політики дві біржи – „Гіллея” та „Торговий дім”. Таким чином, враховуються інтереси сільгоспвиробників і це дає можливість уникнути демпінгу.

Збиральної техніки в області достатньо, дизельне пальне є. За домовленістю Уряду з нафтопереробниками відпускна ціна для сільгоспвиробників буде не вищою 1950 гривень за тонну дизпалива. Постачатиме його області Кременчуцький нафтопереробний завод. Всі елеватори області готові до прийому зерна нового врожаю. За нормальної погоди жнива в області завершать за 12-15 робочих днів.

Відповідаючи на запитання журналістів, С. Вегеря запевнив, що ціни на хліб не „попливуть”, а залишаться стабільними; на якість зерна дещо вплинула дощова погода, але остаточні результати ще попереду; наступний брифінг з цих питань буде проведено після виходу області по збору врожаю на рівень в 1 мільйон тон.

Читайте також