Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Робота з погашення боргів із заробітної плати - не кампанійщина

18 серпня 2011 - 16:57

Робота з погашення боргів із заробітної плати - не кампанійщина

У Запорізькій облдержадміністрації відбулася міжвідомча нарада правоохоронних, контролюючих органів та органів виконавчої влади з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

Дотримання трудових прав громадян і, в першу чергу, своєчасне одержання винагороди за працю відноситься до тих питань, які перебувають на постійному контролі. Як зазначив на початку свого виступу заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук, обласна виконавча влада та прокуратура  займають спільні позиції щодо шляхів його вирішення.

Для керівника області Бориса Петрова принциповим є питання своєчасної виплати зарплати, а також її розміру та офіційного оформлення працівників. Так, з приходом Бориса Петрова на посаду голови облдержадміністрації область змогла повернути собі перші місця у рейтингу регіонів з найвищими темпами зростання заробітної плати. Завдяки системним зусиллям область у жовтні 2010 рік з шостого місця перемістилася на четверте. Стабільно високими залишаються зарплати у працівників металургії, харчової промисловості, у сфері виробництва транспорту.

Тим не менш, стурбованість обласної влади викликає той факт, що у деяких галузях рівень зарплати нижчий від середньоукраїнського. Наприклад, у будівельників - на 415 грн., у працівників торгівлі - на 620 грн.

- Оскільки у відстаючих галузях працює 55% жителів області, то тут приховано великий резерв для наповнення бюджету, - зазначив Микола Ярмощук.

Неприємна картина складається, якщо співвіднести ці дані з інформацією про те, що на деяких підприємствах заробітна плата  менша мінімальної. Наприклад, на одному з АТП у Кам'янсько-Дніпровському районі середня зарплата - 325 грн. Про некоректну поведінку керівників підприємств свідчить те, що серед них   кожен п'ятий  отримує мінімальну заробітну плату,  яка за законом розрахована для некваліфікованих працівників. Є навіть такі «альтруїсти», що взагалі не нараховують собі зарплату.

Микола Ярмощук доповів присутнім про ситуацію, при якій роботодавець відмовлявся приймати на роботу фахівця з офіційним оформленням, не дивлячись на те, що він був направлений через службу зайнятості.

- За кожним неподобством стоїть конкретне прізвище, ім'я та по-батькові. До тих, хто не розуміє ступінь своєї відповідальності, ми будемо застосовувати найжорсткіші заходи. Робота, що проводиться в області з цього питання, - не кампанійщина, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації.

 

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 362 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему