Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ефективність господарювання власників землі контролюватиме держава і суспільство

25 серпня 2011 - 10:44

Ефективність господарювання власників землі контролюватиме держава і суспільство

Питання  впровадження та реалізації законопроекту «Про ринок земель» було винесено на розгляд колегії Запорізької районної державно адміністрації.

Виступаючи на засіданні колегії РДА, заступник начальника Головного управління Держкомзему в Запорізькій області Олексій Мокросноп звернув увагу  на те, що згідно із законопроектом «Про ринок земель», розробленим Міністерством аграрної політики та продовольства України і схваленим Урядом, майже 7 мільйонів власників паїв сільськогосподарської землі на території країни отримають право продавати свою землю. Водночас, громадяни України, фермерські господарства і держава зможуть купувати землю. Юридичні особи – підприємства,  іноземці такого права не матимуть.

Також Олексій Мокросноп зазначив, що передбачено заборону надмірної концентрації землі в одних руках, що унеможливить монополізм і диктат селянам. Буде поставлено запобіжник спекулятивному перепродажу земель.

- Купив поле – обробляй його. Ефективність господарювання, підтримання родючості ґрунтів контролюватиме держава і суспільство, - підкреслив посадовець.

У рамках проведення земельної реформи має бути завершена інвентаризація землі, видача державних актів, розмежування земель державної та комунальної власності, оновлена грошова оцінка земель. Фінансовим ресурсом для виконання землевпорядних та землеоціночних робіт є кошти, накопичені на спеціальному рахунку районної ради в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

По завершенні виступу О. Мокросноп відповів на запитання членів колегії, зокрема: скільки гектарів можна буде придбати, яка вартість одного гектара землі, який порядок продажу землі через аукціон, де можна отримати інформацію про певну земельну ділянку тощо. Відповіді на всі ці запитання можна отримати, детальніше ознайомившись із законопроектом «Про ринок земель».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Балансоутримувачі об'єктів соціальної та критичної інфраструктури мають відпрацювати з аварійно-рятувальними службами потенційні ризики

Юрій Малашко: “Боремося за свободу наших оборонців”

Валерій Шевченко на прямому зв’язку з жителями області

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни