Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Прискорення темпів приведення дошкільної мережі у відповідність до реальних потреб населення – одне з головних завдань обласної влади

29 серпня 2011 - 14:39

На обласній колегії управління освіти і науки одним із головних було питання організації виховання та освіти дітей у дошкільних навчальних закладах області.

- Найбільш чутливою до наслідків демографічної кризи виявилася у нас, як і державі в цілому, дошкільна освіта. На жаль приміщення дошкільних закладів, які залишилися без дітей, не було збережено в мережі (з 985 ДНЗ у 1991 р. їх на сьогодні залишилося 529). – зазначив у своєму виступі  начальник управління освіти і науки ОДА Олександр Вєрозубов. - А тому позитивні зміни демографічної ситуації за останнє десятиріччя виявили неготовність системи дошкільної освіти регіону прийняти всіх дітей, які того потребують.

Як наслідок спостерігається перевантаження дошкільних навчальних закладів та черга на влаштування дітей у дитячі садки На 100 місць у середньому по області виховується 116 дітей: 128 дітей у  містах;  72 – у сільській місцевості. Перевантаження щорічно зростає у середньому на 3 %. Найвищі його показники у ДНЗ міст Запоріжжя (Комунарський, Ленінський райони), Мелітополя, Бердянська; Запорізького, Вільнянського, Мелітопольського,  Кам’янко-Дніпровського, Василівського районів.

Черга на влаштування дітей до ДНЗ: у м. Запоріжжі – 1305 чол.,  м. Мелітополі – 727 чол., м. Бердянську – 485 чол., м. Токмаку – 382 чол.; у Запорізькому районі – 352 чол., Новомиколаївському – 347 чол., Мелітопольському – 310 чол., Вільнянському – 253 чол., К-Дніпровському – 187 чол.

Втім заради справедливості треба відзначити певний ажіотажний момент у цих цифрах: боячись не потрапити до ДНЗ, батьки досить часто, ще тільки дізнавшись, що у них буде дитина, записуються на чергу в дитячий садок, хоча місце їм реально буде потрібне через 2 – 3 роки, а то й пізніше.

Як  позитив у у цьому питанні посадовець відзначив, що спільними зусиллями органів місцевої влади та самоврядування, управління освітою в нашій області за останні 5 років число функціонуючих дошкільних закладів збільшено на 58 одиниць, додатково відкрито 269 груп, 17 відомчих ДНЗ передано до комунальної власності місцевих громад. І сьогодні загальне охоплення дітей усіма формами дошкільної освіти у порівнянні з 1991 р. зросло з 62,7% до 82%. Проте цього явно недостатньо.

- Виходячи із загальної ситуації, яку маємо на сьогодні, у новому навчальному році – зауважив Олександр Вєрозубов, - одним із найважливіших пріоритетів нашої діяльності і нашої спільної відповідальності залишається питання прискорення темпів приведення дошкільної мережі у відповідність до реальних потреб населення.

Читайте також

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій

Призначено нового очільника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід»