Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Прискорення темпів приведення дошкільної мережі у відповідність до реальних потреб населення – одне з головних завдань обласної влади

29 серпня 2011 - 14:39

На обласній колегії управління освіти і науки одним із головних було питання організації виховання та освіти дітей у дошкільних навчальних закладах області.

- Найбільш чутливою до наслідків демографічної кризи виявилася у нас, як і державі в цілому, дошкільна освіта. На жаль приміщення дошкільних закладів, які залишилися без дітей, не було збережено в мережі (з 985 ДНЗ у 1991 р. їх на сьогодні залишилося 529). – зазначив у своєму виступі  начальник управління освіти і науки ОДА Олександр Вєрозубов. - А тому позитивні зміни демографічної ситуації за останнє десятиріччя виявили неготовність системи дошкільної освіти регіону прийняти всіх дітей, які того потребують.

Як наслідок спостерігається перевантаження дошкільних навчальних закладів та черга на влаштування дітей у дитячі садки На 100 місць у середньому по області виховується 116 дітей: 128 дітей у  містах;  72 – у сільській місцевості. Перевантаження щорічно зростає у середньому на 3 %. Найвищі його показники у ДНЗ міст Запоріжжя (Комунарський, Ленінський райони), Мелітополя, Бердянська; Запорізького, Вільнянського, Мелітопольського,  Кам’янко-Дніпровського, Василівського районів.

Черга на влаштування дітей до ДНЗ: у м. Запоріжжі – 1305 чол.,  м. Мелітополі – 727 чол., м. Бердянську – 485 чол., м. Токмаку – 382 чол.; у Запорізькому районі – 352 чол., Новомиколаївському – 347 чол., Мелітопольському – 310 чол., Вільнянському – 253 чол., К-Дніпровському – 187 чол.

Втім заради справедливості треба відзначити певний ажіотажний момент у цих цифрах: боячись не потрапити до ДНЗ, батьки досить часто, ще тільки дізнавшись, що у них буде дитина, записуються на чергу в дитячий садок, хоча місце їм реально буде потрібне через 2 – 3 роки, а то й пізніше.

Як  позитив у у цьому питанні посадовець відзначив, що спільними зусиллями органів місцевої влади та самоврядування, управління освітою в нашій області за останні 5 років число функціонуючих дошкільних закладів збільшено на 58 одиниць, додатково відкрито 269 груп, 17 відомчих ДНЗ передано до комунальної власності місцевих громад. І сьогодні загальне охоплення дітей усіма формами дошкільної освіти у порівнянні з 1991 р. зросло з 62,7% до 82%. Проте цього явно недостатньо.

- Виходячи із загальної ситуації, яку маємо на сьогодні, у новому навчальному році – зауважив Олександр Вєрозубов, - одним із найважливіших пріоритетів нашої діяльності і нашої спільної відповідальності залишається питання прискорення темпів приведення дошкільної мережі у відповідність до реальних потреб населення.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 808-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 380 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 807-го дня війни

У Запоріжжі та Запорізькому районі посилять заходи безпеки під час поминальних днів

Ворог посилює агресію – ми посилюємо оборону Запоріжжя і допомогу ЗСУ

Зі сльозами на очах та гордістю в душі: Мелітопольщина вшанувала матерів, чиї сини стали янголами України

Формула миру – це про подолання криз у світі, інструменти їх вирішення. Це шанс на справедливість для світу, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Сльози матерів та спогади військового: зворушлива зустріч напередодні Дня матері

Впродовж доби окупанти 547 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 806-го дня війни