"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Про підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у 2004 році та про плани на початку нинішнього розповів на брифінгу в прес-центрі облдержадміністрації його начальник Анатолій Казачук

11 січня 2005 - 13:58

Минулий рік розпочався впровадженням в життя нового Закону про пенсійне забезпечення в Україні, а значить роком надій та сподівань, зазначив А. Казачук. І багато в чому вони справдились. В середньому  в державі пенсії зросли вдвічі, зі 149 до 300 грн. З першого вересня мінімальна пенсія підвищена до прожиткового мінімуму і становить 284 грн. 69 копійок. Залишився в минулому існуючий багато років граничний розмір пенсійних виплат. Від пенсій «не вище» здійснено перехід до принципу «не нижче». Кожному другому пенсіонеру вже перераховано виплати. Десятки тисяч ветеранів нині одержують по 500-700 і вище грн.  Уряд почав диференціювати пенсії. Перший її етап почався у листопаді 2004 року, коли за межі мінімальної була виведена пенсія за особливі заслуги перед державою ветеранів Великої Вітчизняної війни. Це відчули понад 17 тисяч і мешканців нашої області. Їхня пенсія зросла  в середньому на 50 грн.  З січня 2005 названа норма вже стосується і інших категорій пенсіонерів, які отримували пенсії за особливі заслуги. А це не багато не мало ще 20 тисяч громадян. Підвищиться  пенсія і у тих, хто відсвяткував 100-й ювілей від дня народження, хто відноситься до категорії населення, постраждале від наслідків Чорнобильської катастрофи. Покращиться матеріальне становище і у інвалідів.

Як наголосив А. Казачук, всі ці підвищення потребують зростання надходжень коштів до Пенсійного фонду. У минулому році в області було мобілізовано до фонду 1млрд. 632 млн. грн., а виплачено пенсіонерам 1 млрд. 590 млн.   Місячна потреба нинішнього року у виплатах пенсій складає 187 млн. грн. Це на 40% більше ніж минулого року. На початку 2005 виникли деякі труднощі з виплатами пенсій через те, що банки не працювали.  З 5 січня запоріжці почали отримувати пенсії.  І на сьогодні вже виплачено 67%. До 25-го січня всі отримають їм належне. До того ж у третій декаді січня за окремим списком почнуться  додаткові виплати вище названим категоріям пенсіонерів. А з першого березня очікується індексація у відповідності до зростання середньої заробітної плати. Пенсія буде підвищена на коефіцієнт, який відповідає 20% темпів зростання середньої зарплати за минулий рік.

«Таким чином ми з оптимізмом дивимось у майбутнє», - запевнив начальник головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області Анатолій Казачук.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю