Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у 2004 році та про плани на початку нинішнього розповів на брифінгу в прес-центрі облдержадміністрації його начальник Анатолій Казачук

11 січня 2005 - 13:58

Минулий рік розпочався впровадженням в життя нового Закону про пенсійне забезпечення в Україні, а значить роком надій та сподівань, зазначив А. Казачук. І багато в чому вони справдились. В середньому  в державі пенсії зросли вдвічі, зі 149 до 300 грн. З першого вересня мінімальна пенсія підвищена до прожиткового мінімуму і становить 284 грн. 69 копійок. Залишився в минулому існуючий багато років граничний розмір пенсійних виплат. Від пенсій «не вище» здійснено перехід до принципу «не нижче». Кожному другому пенсіонеру вже перераховано виплати. Десятки тисяч ветеранів нині одержують по 500-700 і вище грн.  Уряд почав диференціювати пенсії. Перший її етап почався у листопаді 2004 року, коли за межі мінімальної була виведена пенсія за особливі заслуги перед державою ветеранів Великої Вітчизняної війни. Це відчули понад 17 тисяч і мешканців нашої області. Їхня пенсія зросла  в середньому на 50 грн.  З січня 2005 названа норма вже стосується і інших категорій пенсіонерів, які отримували пенсії за особливі заслуги. А це не багато не мало ще 20 тисяч громадян. Підвищиться  пенсія і у тих, хто відсвяткував 100-й ювілей від дня народження, хто відноситься до категорії населення, постраждале від наслідків Чорнобильської катастрофи. Покращиться матеріальне становище і у інвалідів.

Як наголосив А. Казачук, всі ці підвищення потребують зростання надходжень коштів до Пенсійного фонду. У минулому році в області було мобілізовано до фонду 1млрд. 632 млн. грн., а виплачено пенсіонерам 1 млрд. 590 млн.   Місячна потреба нинішнього року у виплатах пенсій складає 187 млн. грн. Це на 40% більше ніж минулого року. На початку 2005 виникли деякі труднощі з виплатами пенсій через те, що банки не працювали.  З 5 січня запоріжці почали отримувати пенсії.  І на сьогодні вже виплачено 67%. До 25-го січня всі отримають їм належне. До того ж у третій декаді січня за окремим списком почнуться  додаткові виплати вище названим категоріям пенсіонерів. А з першого березня очікується індексація у відповідності до зростання середньої заробітної плати. Пенсія буде підвищена на коефіцієнт, який відповідає 20% темпів зростання середньої зарплати за минулий рік.

«Таким чином ми з оптимізмом дивимось у майбутнє», - запевнив начальник головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області Анатолій Казачук.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Олександр Старух: “Лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє”

В Запорізькій області відновлено моніторинги автобусних маршрутів

Як отримати безкоштовно або з невеликою доплатою ліки за програмою Доступні ліки у військовий час

Жителі прифронтових громад Пологівського та Запорізького районів продовжують отримувати паливні дрова

Наслідки ворожого обстрілу Запорізького району

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 09.12.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2022, 289 доба

Дякую всім, хто посилює нашу державу і допомагає людям. Звернення Володимира Зеленського 8.12.2022

Олена Зеленська відкрила розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок збройної агресії РФ

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 08.12.2022

Національна служба здоров’я розпочала контрактування медзакладів на 2023 рік

Обласний центр зайнятості про ситуацію на ринку праці у Запорізькій області