"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Інформація про заходи відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації

24 січня 2005 - 16:04

В рамках проведення днів всесвітнього ісламського свята Курбан-Байрам Запорізький центр татарської культури “Алтин Ай”, рада старійшин, аксакали та меценати татарської громади м. Запоріжжя 21.01.2005 провели обряд жертвоприношення біля місця майбутньої мечеті міста, де зараз знаходиться пам’ятний знак (в районі вулиць Першотравневої та Муравйова).

22 січня о 13.00 відбувся загальноміський релігійний меджліс (за адресою вул. Перемоги, б.56). Організаторами проведення свята виступили Ахмерова Рахіма Сулейманівна – голова Центру “Алтин Ай” та Саід Карімович Тенішев – голова незалежної мусульманської громади. В меджлісі взяли участь члени татарської та азербайджанської громад міста, представники обласного комітету партії мусульман України, громадського об’єднання “Арраід”, студенти медичного університету з Палестини та Йорданії, гості від грецького та інших національно-культурних товариств, від органів влади – начальник відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації Н.В. Деркач та інші (всього близько 150 осіб).

З привітаннями виступила начальник відділу у справах національностей, міграції та релігій Н.В. Деркач, яка підкреслила єдність всіх націй, що мешкають у Запорізькій області, представників усіх конфесій заради добра, спокою та злагоди в Україні.

Крім релігійних заходів – читання сур Кор’ану, виступаючими були порушені ряд болісних для них питань:

- про існування у м. Запоріжжі недільної школи для вивчення Корану, арабської та татарської мов;

- про допомогу в отриманні віз Саудівської Аравії для здійснення паломництва – хаджу (в Україні досі немає представництва цієї країни);

- про допомогу дітям-сиротам, які мешкають в одному з міських притулків.

Наприкінці свята, яке закінчилося читанням молитви, біля 30 інвалідам та хворим мусульманам міста були передані продуктові набори.

23 січня 2005 року релігійна громада “Шрі Чайтанья Сарасват Матх” в актовому залі ЗДЦНТЕІ (пр. Леніна, 77) провела семінар на тему “Духовна спадщина стародавньої Індії” за участю гуру Свамі Авадхута (громадянина Росії). У заході взяли участь біля 70 чоловік. На семінарі торкалися питань існування Бога, відмінності індуської традиції від християнства та ісламу, інші питання релігійного характеру. Початок і кінець семінару пройшли під релігійним обрядом – читалися мантри (“Харе-Кришна” тощо).

Читайте також

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

«Безбар’єрна грамотність».

Поліомієліт: коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського