Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Інформація про заходи відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації

24 січня 2005 - 16:04

В рамках проведення днів всесвітнього ісламського свята Курбан-Байрам Запорізький центр татарської культури “Алтин Ай”, рада старійшин, аксакали та меценати татарської громади м. Запоріжжя 21.01.2005 провели обряд жертвоприношення біля місця майбутньої мечеті міста, де зараз знаходиться пам’ятний знак (в районі вулиць Першотравневої та Муравйова).

22 січня о 13.00 відбувся загальноміський релігійний меджліс (за адресою вул. Перемоги, б.56). Організаторами проведення свята виступили Ахмерова Рахіма Сулейманівна – голова Центру “Алтин Ай” та Саід Карімович Тенішев – голова незалежної мусульманської громади. В меджлісі взяли участь члени татарської та азербайджанської громад міста, представники обласного комітету партії мусульман України, громадського об’єднання “Арраід”, студенти медичного університету з Палестини та Йорданії, гості від грецького та інших національно-культурних товариств, від органів влади – начальник відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації Н.В. Деркач та інші (всього близько 150 осіб).

З привітаннями виступила начальник відділу у справах національностей, міграції та релігій Н.В. Деркач, яка підкреслила єдність всіх націй, що мешкають у Запорізькій області, представників усіх конфесій заради добра, спокою та злагоди в Україні.

Крім релігійних заходів – читання сур Кор’ану, виступаючими були порушені ряд болісних для них питань:

- про існування у м. Запоріжжі недільної школи для вивчення Корану, арабської та татарської мов;

- про допомогу в отриманні віз Саудівської Аравії для здійснення паломництва – хаджу (в Україні досі немає представництва цієї країни);

- про допомогу дітям-сиротам, які мешкають в одному з міських притулків.

Наприкінці свята, яке закінчилося читанням молитви, біля 30 інвалідам та хворим мусульманам міста були передані продуктові набори.

23 січня 2005 року релігійна громада “Шрі Чайтанья Сарасват Матх” в актовому залі ЗДЦНТЕІ (пр. Леніна, 77) провела семінар на тему “Духовна спадщина стародавньої Індії” за участю гуру Свамі Авадхута (громадянина Росії). У заході взяли участь біля 70 чоловік. На семінарі торкалися питань існування Бога, відмінності індуської традиції від християнства та ісламу, інші питання релігійного характеру. Початок і кінець семінару пройшли під релігійним обрядом – читалися мантри (“Харе-Кришна” тощо).

Читайте також

Спеціалісти намагаються поновити надання комунальних послуг після обстрілів

Окупаційні війська обстріляли село Новояковлівка Запорізької області (ВІДЕО)

Україна щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни – звернення Президента Володимира Зеленського

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 22.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 22.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 23.05.2022 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 88 доба (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 22.05.2022

Президент України Володимир Зеленський і Президент Польщі Анджей Дуда виступили у Верховній Раді (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 21.05.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 22.05.2022