Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про обласний бюджет, соціально-політичну ситуацію, розвиток культури у Запоріжжі та аптеки

29 березня 2005 - 16:13

Щодо бюджету. За витратною частиною, підкреслив Ю.Артеменко, ми можемо бути задоволені. Адже 5 млн. гривень виділяється з держбюджету на будівництво історико-культурного комплексу „Запорозька Січ” на Хортиці, 80 млн. грн. – на спорудження мостів у Запоріжжі. Є проблема з місцевими бюджетами. Її планується вирішити за рахунок повернення боргів Запорізької АЕС.

Великі проблеми з наповненням бюджету. На це може, зокрема,  вплинути ситуація на „ЗАЗі”. Але не варто передчасно, зауважив голова облдержадміністрації, говорити про падіння „ЗАЗу” чи „Славутича”. Скажіть, чому суспільство повинно фінансувати „ЗАЗ”? Тоді всі громадяни мають бути акціонерами заводу. Але з іншого боку, нам потрібні нові робочі місця. В такому випадку, я вважаю, мова повинна йти не про пільги, а про стимули.

З цього приводу була тривала дискусія. До початку розгляду у Верховній Раді знайшли вихід: запропонувати ввести 34-відсоткове мито при ввезенні в Україну імпортних автомобілів. Але вже в залі парламенту зійшлися на 30%, а в кінцевому результаті більшість проголосувала за 20%. При 34% проблем для „ЗАЗу” не існує, а при 20% існують.

Тому, повідомив Ю.Артеменко, сьогодні в його кабінеті почалися переговори між Т.Васадзе, О.Папашевим, О.Пеклушенком та мером Запоріжжя Є.Карташовим. Спільно йде пошук логіки і механізму дій для забезпечення нормальної роботи автозаводу. 31 березня до Запоріжжя прибуде з візитом Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, який візьме участь у роботі обласної сесії, а потім відвідає „Запоріжсталь” та „ЗАЗ”. От тоді і буде остаточно відпрацьовано план подальших дій відносно ситуації на „ЗАЗі”.

Юрій Артеменко повідомив про переформатування структури облдержадміністрації. Наприклад, є в області підрозділ міністерства надзвичайних ситуацій, і в той же час існує подібне управління в облдержадміністрації, де задіяно 70 чоловік. Тому останнє буде ліквідоване. Переглянуто буде організацію дій відділу роботи із зверненнями громадян. На сьогодні цей відділ, куди надходить дуже багато скарг і звернень, просто переправляє їх для реагування в інші інстанції. А потрібно зробити так, щоб працівники  відділу прямо на місці вживали заходи. Тому до цього відділу будуть направлені працівники провідних управлінь облдержадміністрації.

В облдержадміністрації готується зустріч з підприємцями. Ми прагнемо живої роботи з цією категорією людей, зауважив Ю.Артеменко. Попередньо проведено опитування серед бізнесменів, котрі користуються широким авторитетом, без урахування політичних симпатій (це, приміром, керівники відомих фірм „Олександр”, „Ніка”, „Ольф”, „Альпіна”). На першому засіданні робочої групи губернатор попросив їх легалізувати тіньові доходи, а зі свого боку обіцяв допомогти спростити систему ліцензування.

Щодо острова Хортиця. Ю.Артеменко повідомив, що колишній директор заповідника Георгій Крапивка подав у відставку. А Міністр культури і мистецтв України Оксана Білозір генеральним директором Національного заповідника „Острів Хортиця” призначила відомого запорізького краєзнавця і письменника, а ще справжнього патріота  Костянтина Сушка. Першим завданням, яке дав йому губернатор, -- це завершення до кінця року будівництва історико-культурного комплексу „Запорозька Січ”. Фінансуватися воно буде і з бюджету, і підприємством „Запоріжсталь”, яке вирішило підставити своє плече у дуже важливій справі.

Губернатор має намір серйозно заявити про Запоріжжя, як один з головних культурних центрів України. А для цього подав ідею організувати на рівні „Таврійських ігор” фестиваль у Запоріжжі 8-10 липня. Домовлено про спільні дії з мерією. Фестиваль складатиметься із кількох частин, почергово змагатимуться майстри мистецтв, силачі, представники народних промислів. Майстрів запросять з усієї України.

Пару днів тому в облдержадміністрації побував Віктор Понеділко, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення, який запропонував провести у нашому місті фінал „Телетріумфу”.

В кінці року у Запоріжжі пройдуть міжнародні змагання силачів „Козацька сила”. За ініціативою відомого запорізького олімпійського чемпіона-штангіста Леоніда Жаботинського, яку підтримав губернатор, на них запрошено американського губернатора, відомого кіноактора Арнольда Шварценегера, який дав попередню згоду.

Запоріжжя стає все більше привабливим містом для іноземних інвесторів. Щойно в області побували керівники польської фірми „Порто”, які мають намір побудувати меблеву фабрику у Степногірську.

Все це сприятиме культурному та інвестиційному іміджу нашого регіону.

Триває активна підготовка до 60-річчя Великої Перемоги.

Губернатор висловив задоволення роботою правоохоронних органів області, яка нині ведеться за кількома напрямками. Наприклад, активно розслідуються справи, пов”язані з виявленням винних у фальсифікаціях під час голосування на виборах Президента України. Подано в розшук на колишнього начальника Ленінського райвідділу міліції, який силою перешкоджав зайти до приміщення райадміністрації народним депутатам Юрію Артеменку та Сергію Соболєву.

Ведеться робота по подвійних списках, по тим людям, які їздили голосувати за відкріпними талонами. У нас таких людей дуже багато, в першу чергу у Василевському районі.  „Наша позиція у цьому плані жорстка, - підкреслив Ю.Артеменко. – Позиція Уряду, позиція політичної сили, позиція влади. Люди повинні понести відповідальність. Щоб не було спокуси Артеменко ті іже з ним віддавати розпорядження під час голосування у 2006 році”.

Третій напрямок – це приватизація, четвертий – корупція. Порушено кримінальні справи або складено протоколи на ряд керівників районної ланки. Їх імена будуть невдовзі відомі.

Ситуація на „Мотор Січі”. Сьогодні дехто, сказав губернатор, намагається спекулювати на цій темі, начеб то втручаються у справи прокуратура, податкова. Просто там давно не було перевірок. А нинішні проведені за поданням кількох акціонерів. Через два-три тижні дізнаємось про результати.

Велику увагу Ю.Артеменко приділив результатам перевірки аптек. Головна мета цієї роботи – навести порядок у їх роботі і знизити роздрібні ціни. Адже перевірка показала, що  у більшості аптек торгові націнки складають 35-40%. Це відбувається через те, що прямі поставки не ведуться, а ліки купують через посередників. Ціни, як правило, не прозорі. Власники фармацевтичних закладів мають мільйонні обсяги товарообігу, але податків сплачують зовсім обмаль.

Матеріали перевірки передано в органи прокуратури, яка і дасть остаточну оцінку діям порушників. А голова облдержадміністрації триматиме це питання на жорсткому контролі. Зі свого боку він готує розпорядження про зниження торгової націнки на медикаменти, які підпадають під державне регулювання цін, з 35 до 25 відсотків. Через обласну раду буде внесено пропозицію про структурні зміни на підприємстві „Фармація” з метою здешевлення медикаментів. Водночас буде організовано ветеранську аптеку, яка відпускатиме медикаменти за оптовими цінами виробників.

(Довідку про перевірку аптек дивіться нижче).

Юрій Артеменко відповів на запитання журналістів.

 

Запитання:  Беручи до уваги складність екологічної ситуації у нашій області, чи підпадають під  дію  розпорядження голови облдержадміністрації щодо регулювання цін на медикаменти вітамінні препарати?

Відповідь: Цим розпорядженням регулюються ціни тільки на ті медикаменти, які знаходяться у списку державного регулювання. Цей список чималий. Точно не  скажу. Варто уточнити за списком.

 

Запитання: Останніми днями, після затвердження держбюджету,  ціни на автомобілі у Запоріжжі встигли піднятись на 10 відсотків, а потім понизитись. З чим це пов’язано і чи застраховані ми від подальшого  їх  коливання ?

Відповідь: Очевидно,  це пов’язано саме з тим, що відповідно до прийнятого держбюджету автомобілебудівні  підприємства , зокрема, «ЗАЗ», втратили свої преференції  щодо оподаткування. Втім , ще не  викристалізувалась єдина  виважена позиція у власників  заводу і представників місцевої виконавчої влади щодо цього питання. Тому вважаю недоцільним завчасно залучати людей до якихось масових  акцій протесту. Не проблема підняти їх  тими, чи іншими  засобами  і повести  чи то  на захист «ЗАЗу», чи, навпаки, проти його власників. Зрозуміло, що  позбавлення  пільг провідного підприємства будуть використовувати  будь-які політичні сили для власного  «піару». Але  ми вбачаємо своє головне завдання в тому. щоб забезпечити нормальну прибуткову роботу заводу.

 

Запитання: Ви наголошували, що правоохоронці будуть прискіпливо розбиратись з фальсифікаторами виборів. Але ж зрозуміло, що люди йшли на це не з власної ініціативи, а за наказом  зверху. Чи дійде справа до тих, хто ці накази видавав? Чи може справа закінчиться  покаранням саме  тих, хто тільки виконував накази?

Відповідь: В кожному регіоні своя схема розслідування таких випадків. Але переконаний, що ми таки доберемося і до тих, хто видавав такі злочинні накази. Проте вважаю,  що  покарання мають понести і безпосередні виконавці наказів, звісно, без  позбавлення волі, саме для того, щоб, одержавши негативний досвід наслідків своїх злочинних дій,  більше ніколи ні за чиїми наказами  їх  не  вчиняли. Тому позиція уряду до таких людей непримиренна. І я не буду за них заступатися.

 

Запитання: Стосовно порушень у аптечній сфері, чи зафіксовані вони  і за межами  міста Запоріжжя? І чи будуть вживатись подібні заходи щодо наведення порядку і в районах області, зокрема. в Мелітополі?

Відповідь: Ми почали роботу з наведення порядку в аптечній сфері саме з обласного центру. Втім, готую відповідне доручення головам рйдержадміністрацій і буду просити міських голів  також долучитися до цієї роботи. На жаль, на все не вистачає робочих рук. Але  відмічаю жагуче бажання правоохоронців, в першу чергу,  добре попрацювати  у цьому напрямку. До речі, ми вже провели перевірку діяльності обласного благодійного фонду «За добробут Запорізького краю».Передбачається провести  аналогічні перевірки  фондів. створених при райдержадміністраціях, при  ДПА в Запорізькій області, тощо. У цій сфері також варто привести все у відповідність  до статутної діяльності тих чи інших організацій.

 

Запитання:  Чи посприяєте  ви вирішенню питання щодо  державного акту на землю для національно-культурного заповідника «Хортиця»?

Відповідь:  Я очікував призначення нового директора заповідника – Костянтина сушка. Навколо колишнього директора Георгія Крапивки було чимало різних течій. Певні комерційні структури під виглядом  турботи про  заповідник., намагались  побудувати власні хатиночки на його території. Костянтин Сушко – патріот Хортиці, він виріс тут. Тому буде керуватись, в першу чергу, інтересами острова. Я буду йому допомагати, потурбуюсь про те, щоб поруч нього був сильний менеджер. Я поставив собі завдання  узаконити землі заповідника. Але  існує і проблема муніципальних земель на території острова. І ніхто не може гарантувати, що за певних обставин ці землі не змінять свого статусу. тобто, не перейдуть у приватну власність.

 

Запитання: Коли можна буде предметно поспілкуватись з питань обласного бюджету?

Відповідь: Кілька днів тому був затверджений держбюджет, тому  ми не мали достатньо часу для доводки обласного бюджету. сподіваюсь, невдовзі всі питання будуть з’ясовані.

 

Запитання: Та коли ж до нас приїде Шварценеггер- у грудні, на змагання «Зірки сили», чи у липні, на змагання  «Козацька сила»?

Відповідь: У грудні, на змагання «Зірки сили» - на запрошення Жаботинського, підтримане мною.

 

Запитання: Чому серед пріоритетних завдань губернатора немає мостів?

Відповідь: Нові мости через Дніпро -  пріоритетне завдання міськвиконкому, так вже історично склалось. Хоча мені не зрозуміло. чому підрядником будівництва виступило УКБ міськвиконкому. а не облдержадміністрації, беручи до уваги масштаби будівництва. Ви самі бачили. як важко далися нам ці 80 бюджетних мільйонів гривень на  їх  будівництво. У мене відбулась жорстка розмова з міністром фінансів на засіданні Уряду. Але як депутат верховної ради я   буду надавати всіляку підтримку вирішенню цього питання. І контролювати  розвиток подій. Адже ми маємо і такий факт, що торік залишились неосвоєними 16 млн.грн. Євген Карташов вийшов з ініціативою залучити до  будівництва мостів приватний капітал. Така пропозиція має бути вирішеною у Верховній Раді на рівні  створення нового закону. І я буду допомагати.

 

Інформаційно: Вчора у мене  відбулася зустріч  із вкладниками «Нашого банку» та його акціонером Ігорем Сергієнко. До речі. Сергієнко наголошує на тому, що саме нацбанк розвалив «Наш банк», а не навпаки  - злочинні дії самого Сергієнка, як стверджував НБУ. За результатами зустрічі прийняте рішення про створення робочої групи, до складу якої увійшли  нардеп  Олександр Пеклушенко, мій заступник Олександр Сін та заступник прокурора області Віктор Земфіров. Завдання цієї групи – прискіпливо дослідити проблему та виробити певні заходи щодо її вирішення.

 

Запитання: Чи реально понизиться ціна на медикаменти в аптеках  Запоріжжя?

Відповідь:  Справа за контролюючим органами. Переконаний, що  позитивні зрушення таки будуть. Додам також, що ми збираємось зробити реальну аптеку для ветеранів. де медикаменти будуть від виробників, а  ціни – оптові, тобто нижчі на 25% дозволеної торгової накрутки.

 

Прес-служба облдержадміністрації  

Читайте також

«В кожному населеному пункті має бути острівок соціального оптимізму та стабільності, де буде світло, тепло та можливість спілкуватися», – Іван Федоров про пункти незламності

Міжнародні партнери допоможуть Запоріжжю з облаштуванням укриттів та підземних шкіл

В регіоні допомагають людям подолати наслідки насильства

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 291 раз ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 786-го дня війни

Участь Володимира Зеленського в зустрічі міністрів оборони в межах засідання Ради Україна – НАТО

Обласна влада не залишає людей наодинці з бідою: як допомагають переселенцям та постраждалим внаслідок війни

«Показник значно кращий, порівняно з минулим роком»: представник ТЦК та соціальної підтримки про приписну кампанію 2024 року

Іван Федоров – про фортифікації та укриття

Товариство Червоного Хреста України відзначило 106 років із дня заснування

СБУ повідомила про підозру ще 12 колаборантам, які працюють в окупаційному «мвс рф» на Запоріжжі