Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжжя книжкове-2005

20 квітня 2005 - 10:27

З цією ж метою сесією Запорізької обласної ради ухвалено рішення № 30 від 19.12.2003 про зменшення орендної ставки для книгарень, що орендують торговельні площі на об’єктах спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області з 6 до 2-х гривень за 1 квадратний метр нерухомого майна.

Варто зазначити, що управління у справах преси та інформації облдержадміністрації плідно співпрацює з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Зокрема, завдяки такій співпраці рішенням сесії Запорізької міської ради від 09.06.2004 № 23 затверджено зменшення «Ставки єдиного податку для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи» на торгівлю «Книгами та друкованою продукцією» із 120 до 70 гривень.

З метою популяризації української книги і розвитку видавничої галузі в Запорізькому регіоні з 2002 року започатковано проведення книжкових виставок-ярмарків «Хортицькі джерела», на яких представляється навчально-методична, довідкова, правова, суспільно-політична, краєзнавча, науково-популярна, художня та дитяча література, література з менеджменту і бізнесу, управління персоналом тощо. Участь у цьому заході, започаткованому управлінням у справах преси та інформації, беруть місцеві видавництва та книгорозповсюджувачі, а також підприємства з інших регіонів України. У 2004 році у виставці-ярмарку  “Хортицькі джерела” взяли участь 40 видавничих та книгорозповсюджуючих підприємств Запоріжжя і області, а також Львова, Харкова, Києва, Донецька, Івано-Франківська, Маріуполя, Одеси. В даний час в рамках підготовки до виставки-ярмарку “Хортицькі джерела –2005” управлінням готуються пересувні книжкові виставки – продажі у вищих навчальних закладах міста, які приурочуються до “Дня відкритих дверей“ вузів.

Протягом трьох останніх років книгарі Запорізької області беруть участь у всеукраїнських книжкових виставках-ярмарках єдиною експозицією “Запоріжжя книжкове”, що дає змогу частково скоротити витрати на ці заходи самих видавців та книгорозпосюджувачів за рахунок бюджетних асигнувань у відповідності до вищезазначеної Програми. Цей досвід схвалюється і поширюється в Україні.

Нині запоріжці відбувають до Харкова для участі у VII Міжнародному фестивалі "Світ книги – 2005",  який пройде з 21 по 24 квітня.

Зазначимо, що цей захід є одним із найпопулярніших в Україні і за її мажами. Престижною є уже сама участь у цій виставці-ярмарку.

Цього року наш край представлятимуть видавництва "Дике Поле", "Просвіта", "Прем’єр", видавничий комплекс відкритого акціонерного товариства "Мотор-Січ", видавничо-поліграфічне об’єднання "Запоріжжя". Їх усіх об’єднує управління у справах преси та інформації облдержадміністрації на чолі з начальником управління Діденко Л.В.

На полицях стенду "Запоріжжя книжкове" буде представлена освітня, наукова, науково-публіцистична, довідкова та художня література. Великий інтерес очікується до новинок літератури, виданої до 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

До речі, минулого року саме на фестивалі "Світ книги – 2004" видавництво "Дике Поле" отримало спеціальний диплом "За майстерність та  вагомі досягнення у видавничій справі" – за двотомник "Запорізька область. Ілюстрована енциклопедія".

Підсумки участі книговидавців та книгорозповсюджувачів області у фестивалі "Світ книги – 2005" будуть розміщені на сайті облдержадміністрації по закінченні його роботи.

 

Управління у справах преси

та інформації облдержадміністрації

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 09.06.2023

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

Міжнародні партнери підтримують постраждалі внаслідок руйнування Каховської ГЕС громади

Керована авіабомба влучила в медзаклад у прифронтовому місті

За добу окупанти завдали 97 ударів по території Запорізької області – наслідки влучань задокументували правоохоронці

В обласному центрі відкрили ще один заклад розміщення ВПО

СБУ повідомила про підозру черговій зрадниці, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим у Кам’янка-Дніпровському районі

Юрій Малашко: “Дієві заходи, аби мінімізувати задуху біоресурсів мають бути вжиті негайно”

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 09.06.2023

471 доба повномасштабного вторгнення в Запорізьку область

Увага! Планові підривні роботи!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.06.2023, 471