Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко спільно з обласним прокурором Олександром Шацьким провів робочу нараду з питань розслідування причин та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у плавневій частині острова Хортиця

10 травня 2005 - 09:50

У нараді взяли участь заступники голови облдержадміністрації, керівники і представники  національного заповідника «Острів Хортиця»,  управління культури облдержадміністрації, Держуправління екології та природних ресурсів в Запорізькій області, Запорізької міжрайонної природоохоронної прокуратури, міжрегіональної держрибінспекції, ВАТ «Дніпроенерго», «Дніпрогесу». На нараду також були запрошені представники ЗМІ та громадських організацій.

Учасникам наради був продемонстрований відеофільм, знятий працівниками  держрибінспекції, що зафіксував наслідки масової загибелі плотви та карася.

Щодо її причин фахівці визначили три версії для детального дослідження. Згідно  основної, надзвичайна ситуація склалась через  штучно  викликаний спад води у Дніпрі, через що риба, яка прийшла на  нерест, протягом 6 годин перебувала на суші, в результаті чого і загинула. Щодо другої версії, фахівці вважають можливим і   масове отруєння риби з техногенних причин. Екологи також висловили думку, що риба загинула через  нестачу кисню у  воді. Оскільки нерест проходить на мілині, то вода сильно прогрівається сонцем, через що і втрачає кисень.

Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко зазначив, що всі версії потребують ретельного  вивчення. Втім, він  також висловив незадоволення позицією  керівництва Держуправління екології та природних ресурсів в Запорізькій області, зокрема,  тим, що інформація  про надзвичайну ситуацію не була подана  вчасно ані керівництву облдержадміністрації, ані засобам масової інформації.

Губернатор дав доручення  заступнику голови Олександру Сіну  створити спеціальну комісію, залучити до її роботи як фахівців, так і представників засобів масової інформації та громадськості,  протягом тижня з’ясувати  причини  і розробити заходи щодо упередження  подібної надзвичайної ситуації у подальшому. Для  їх виконання  він  пообіцяв забезпечити природоохоронців належними матеріально-технічними засобами.

Також Юрій Артеменко  попросив комісію дати оцінку діяльності  у ситуації, що склалась, всім структурним підрозділам. 

Крім того він запропонував  підготувати матеріали і  звернутись до Верховної Ради  з законодавчою ініціативою щодо збереження рибних ресурсів в період нересту.

Звертаючись до прокурора області Олександра Швацького, Юрій Артеменко  висловив впевненість, що розслідування  буде проведено компетентно і оперативно.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022